KSWPolskie MMAUFC

„Wiadomo, że Gamer nie będzie o tym nigdzie głośno gadał, ale ja mogę powiedzieć” – Borys o kulisach wyjazdu Gamera do ATT

Borys Mańkowski opowiedział o ostatniej wyprawie Mateusza Gamrota do American Top Team na Florydzie.
Kilka tygodni temu Mateusz Gamrot wyleciał wraz z rodziną do Stanów Zjednoczonych, co natychmiast wywołało nad Wisła lawinę spekulacji nt. potencjalnego powrotu Polaka do oktagonu UFC. Może to obóz przygotowawczy przed walką – dumano.

Jednak Joanna Jędrzejczyk zdradziła wówczas, że kudowianin wyleciał do American Top Team, aby… Pomóc Jorge Masvidalowi w obozie przygotowawczym przed starciem z Colbym Covingtonem.
Gamer nigdy publicznie nie wdawał się w szczegóły współpracy z Jorge Masvidalem, ale w najnowszym wywiadzie przeprowadzonym przez Piotra Pająka na kanale Podróże Wojownika rąbka tajemnicy w temacie uchylił… Borys Mańkowski.

– Ludzie tak zawsze, kurwa, wiesz o tych zawodnikach z UFC: „a robiłeś z jakimiś zawodnikami z UFC?” – powiedział Diabeł Tasmański. – Wierzcie mi, ludzie walczą w różnych światowych organizacjach i naprawdę to są zbliżone poziomy. W jakiej organizacji nie jesteś, to jeżeli jesteś już tam wysoko, to poziomy są zbliżone.

– I teraz jak ktoś na przykład słyszy nazwisko Jorge Masvidal, to wiadomo, że: „Jezu!”. Wiadomo. Jest bardzo mocny. Ale taki Masvidal też potrafi docenić takiego Gamera.

– Masvidal poprosił Gamera o pomoc, bo się przygotowuje do Colby’ego Covingtona. Gamer mu to obiecał. Wiadomo, że Gamer nie będzie o tym nigdzie głośno gadał, ale ja mogę powiedzieć, żeby ludzie wiedzieli o tym. Doceniajmy naszych chłopaków.– Gamer spakował dupę, wziął rodzinę, bo obiecał im jakieś wakacje, a przecież cały czas jest w treningu. Wziął ich na wakacje do Miami, ale codziennie pomaga. Wziął rodzinę na wakacje i codziennie robi tam treningi, bo obiecał pomagać Masvidalowi. Wiadomo, sam też coś tam robi.

– Plus Sidneyowi. Sidney Outlaw przygotowuje się teraz do walki o pas Bellatora. Sidney też bardzo chciał, żeby Gamer był. Mnie też w sumie prosił, bo walczy z takim gościem, który ma trochę podobny styl walki, ale ja tutaj do Tajlandii przyleciałem.

– I jest tam (Gamer) i pomaga chłopakom takim, o których ludzie czasami nie wierzą, że takie rzeczy mogą się zdarzać, ale w naszym sportowym świecie takie rzeczy są codzienne, normalne.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Ociekające złą krwią starcie Jorge Masvidala z Colbym Covingtonem uświetni galę UFC 272, zaplanowaną na 5 marca w Las Vegas. Z kolei Sidney Outlaw powalczy o tytuł mistrzowski wagi lekkiej Bellatora z Patrickym Freire, również najprawdopodobniej w marcu.

Mateusz Gamrot znajduje się na fali trzech zwycięstw przed czasem – ze Scottem Holtzmanem, Jeremym Stephensem i Diego Ferreirą – które wywindowały go na 12. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC. Póki co reprezentant Czerwonego Smoka i ATT nie ma żadnej zaplanowanej walki. Kilka dni temu powrócił już do Polski.
– To jest kwestia czasu, kiedy Gamer weźmie pas – powiedział o Mateuszu Borys. – Nie mówię, że będzie miał pas, będzie wieloletnim mistrzem i nie wiadomo co. Ale generalnie jest dla mnie kwestią czasu, jak będzie miał pas. Szczególnie, że patrzę, jak ludzie trenują na całym świecie i takiego psychopaty treningowego nie ma.

Borys Mańkowski przebywa obecnie wraz z rodziną w Tajlandii, gdzie wypoczywa oraz szlifuje formę w powstającym właśnie klubie Bangtao Muay Thai & MMA. Nie wyklucza, że zostanie tam jeszcze na miesiąc.
Ostatnio Diabeł Tasmański był widziany w akcji w styczniu, podczas gali KSW 66 przegrywając jednogłośnie z mistrzem wagi lekkiej Marianem Ziółkowskim. Do klatki chciałby powrócić w czerwcu. Planuje stoczyć jeszcze w tym roku dwie walki.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button