UFC

Whittaker wytypował walkę Cannonier vs. Gastelum, wskazał kluczowe elementy

Były mistrz kategorii średniej UFC Robert Whittaker wytypował sobotni bój pomiędzy pokonanymi przez siebie zawodnikami, Jaredem Cannonierem i Kelvinem Gastelumem.

Sobotnią galę UFC Fight Night w Las Vegas uświetni starcie w wadze średniej pomiędzy nieukrywającymi nadal mistrzowskich aspiracji Kelvinem Gastelumem i Jaredem Cannonierem.
Obaj zawodnicy swoich ostatnich występów do udanych jednak nie zaliczą – obaj zmuszeni byli bowiem uznać wyższość byłego mistrza 185 funtów Roberta Whittakera. Australijczyk rozbił Gasteluma na dystansie pięciu rund, a Cannoniera na dystansie 15 minut.
Niewielkim bukmacherskim faworytem zawodów jest Jared Cannonier. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1.60, podczas gdy wiktoria Kelvina Gasteluma wyceniana jest na 2.34.

Jak natomiast starcie to pod kątem bukmacherskim ocenia właśnie Bobby Knuckles? O tym Australijczyk opowiedział dla Unibetu.

– To dla mnie trudna walka do obstawiania – przyznał Robert. – Walczyłem z oboma i uważam, że to świetne zestawienie dla obu.– Uważam, że Cannonier byłby tutaj wyraźnym faworytem, gdybym ostatnio nie okopał tak mocno Gasteluma. Uważam, że to jeden z elementów, które Cannonier mógł wykorzystać na swoją korzyść – mocne niskie kopnięcia na nogi Kelvina. Jednak ostatnio mocno okopałem Kelvina i spodziewam się, że wziął to pod uwagę podczas tego obozu przygotowawczego – szczególnie że Cannonier naprawdę mocno kopie.
– Będzie pięć rund. Szczerze powiem, że szacuję to na 50/50. Obaj są twardzi, obaj posiadają nokautujące uderzenie. Szczerze mówiąc, uważam Kelvina Gasteluma za jednego z gości, z którymi walczy się w tej dywizji najciężej.

– I wiecie co? Postawię przeciwko kursom. Postawię na zwycięstwo Kelvina Gasteluma. Po prostu ma większe doświadczenie na dystansie pięciu rund i uważam, że jest w stanie to wygrać.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Back to top button