White potwierdza zestawienie Khabib vs. Gaethje, Conor reaguje

Szefujący UFC Dana White potwierdził planowaną walkę Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje, co nie umknęło Conorowi McGregorowi.

Zepchnięty na sportowy margines sobotnim zwycięstwem Justina Gaethje z Tonym Fergusonem w walce wieczoru gali UFC 249 w Jacksonville, w poniedziałek wieczorem Conor McGregor przypomniał o sobie całemu światu.

Irlandczyk zrugał wszystkich najlepszych lekkich – od Khabiba Nurmagomedova przez Tony’ego Fergusona i Dustina Poiriera na Justinie Gaethje kończąc. Tego ostatniego wyzwał też do walki, zapowiadając porachowanie mu kości.

Tymczasem we wtorek głównodowodzący UFC Dana White w wywiadzie dla ESPN podtrzymał narrację, jaką forsował od kilku tygodni – niewspółgrającą z planami Notoriousa. Potwierdził mianowicie, że Khabib Nurmagomedov w kolejnym pojedynku skrzyżuje rękawice z nowym tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje.
– Spodziewam się tej walki latem – powiedział White. – Nie wiem, czy odbędzie się podczas pierwszej gali na prywatnej wyspie, ale jeśli świat nie wróci jakimś cudem do normalności szybciej, niż zakładam, to właśnie tam się odbędzie.

Obecnie na terenie tajemniczej prywatnej wyspy, którą wynajęło UFC, trwa budowa infrastruktury niezbędnej do organizowania gal. White ocenia, że pierwsze wydarzenie będzie można zorganizować tam w połowie lub w końcówce czerwca.

Tymczasem wypowiedź szefa amerykańskiego giganta o planach zestawienia Dagestańskiego Orła z Highlightem nie umknęła uwadze Notoriousa. Irlandczyk czym prędzej dolał oliwy do ognia…– Bardzo podekscytowany walką o pas kategorii lekkiej w lipcu!

O co chodzi McGregorowi? Bóg jeden raczy wiedzieć. Wydaje się jednak, że poza standardowym robieniem szumu Irlandczyk sugeruje, że to on będzie w lipcu walczył o tytuł mistrzowski UFC, ewentualnie wysyła sygnał Danie White’owi, iż jest gotowy do rozmów.
Obaj zawodnicy – Khabib Nurmagomedov i Justin Gaethje, którzy mają wspólnego menadżera Aliego Abdelaziza – w ostatnich dniach nie pozostawili natomiast wątpliwości, że chcą walczyć między sobą – jak nakazuje sportowa logika.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply