Bez kategoriiPolskie MMAUFC

Wejście na zastępstwo w walce Cerrone vs. Lauzon? Jednoznaczna deklaracja Mateusza Gamrota!

Sposobiący się do piątego występu w oktagonie UFC Mateusz Gamrot zabrał głos na temat potencjalnego wejścia na zastępstwo do walki Donalda Cerrone z Joe Lauzonem na UFC 274.

Kilka dni temu Mateusz Gamrot wyleciał do Stanów Zjednoczonych, aby w American Top Team na Florydzie przygotowywać się do kolejnej walki pod sztandarem UFC.

Gamer chciałby powrócić do oktagonu przy okazji polskiej gali UFC Fight Night, która odbędzie się 14 maja w Las Vegas. Wydarzenie to zwieńczy starcie byłego mistrza wagi półciężkiej Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem.

>

Nie jest natomiast żadnym sekretem, że wielkiego pola manewru w kwestii rywala sklasyfikowany na 12. miejscu w rankingu 155 funtów Gamer nie ma. Czy zatem byłby też gotowy na potencjalne starcie z przeciwnikiem spoza Top 15? O to kudowianin został zapytany w ostatniej odsłonie magazynu Koloseum.

– Najbardziej celowałbym w zawodnika z rankingu – powiedział. – Nie po to się tam dostałem, żeby teraz z kimś innym walczyć.

– Oczywiście teraz jest to coraz cięższe, bo musimy zdawać sobie sprawę, że niektórzy zawodnicy są wybredni, niektórzy mają zestawione walki. Niektórzy nie mają, a też jakoś nie chcą się zgodzić. Jest coraz mniejszy wybór.

– Celuję w zawodnika rankingowego. Obojętnie który to będzie – czy nade mną, czy pode mną. Byłoby super. A jak nie, to zobaczymy. To jest już rola menadżerska, żeby jakoś to dobrze zestawić.

– Myślę, że UFC, patrząc na wcześniejsze walki, w których dawali mi coraz lepszych zawodników, więc chciałbym utrzymać tę tendencję.

Rozpędzony serią trzech zwycięstw Polak bierze też pod uwagę wejście na zastępstwo przy okazji gali UFC 274, zaplanowanej na 7 maja w Phoenix. Wydarzenie zwieńczy pojedynek na szczycie wagi lekkiej pomiędzy Charlesem Oliveirą i Justinem Gaethje, a w rozpisce znalazł się też rankingowy bój Michaela Chandlera z Tonym Fergusonem.

W karcie głównej UFC 274 odbędzie się jeszcze jedna walka – w bój pójdą zaprawieni w bojach weterani UFC w osobach Donalda Cerrone i Joego Lauzona.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

O ile oczywiste jest, że Gamer chętnie wyszedłby na zastępstwo do Oliveiry, Gaethje, Chandlera lub Fergusona, to czy byłby też zainteresowany konfrontacją niesklasyfikowanymi w czołówce Cerrone lub Lauzonem, gdyby jeden z nich wypadł?

– Oczywiście też widziałem to zestawienie – powiedział. – Joe Lauzon i Donadl Cerrone. To już bardziej walka z takich walk medialnych. Nie walka rankingowa, która coś daje, tylko bardziej medialna. Rozpowszechnienie mojej medialności w Stanach Zjednoczonych wśród zawodników i innych.

– Oczywiście też (biorę ją pod uwagę). Świetnie. Jak najbardziej. Jestem zawodnikiem, który nigdy nie wybrzydza. Chcę utrzymywać częstotliwość walk. Wiadomo, UFC lubi i każda organizacja w zasadzie lubi, jak zawodnicy są aktywni, więc chciałbym w jakiejś niedalekiej przyszłości zawalczyć.

Wśród najbardziej prawdopodobnych rywali na swój piąty występ w oktagonie UFC Mateusz Gamrot wymienia natomiast Rafaela dos Anjosa, Rafaela Fizieva i Armana Tsarukyana, choć gdyby zależało to od niego samego, najchętniej poszedłby w tany z Gregorem Gillespie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button