„Walka z Jonesem nie wygasła” – trener Adesanyi nadal wierzy w starcie z Jonesem, Amerykanin ucina temat krótko

Od wielu miesięcy Jon Jones robił, co mógł, aby sprowokować Israela Adesanyę do walki, a dziś sytuacja zmieniała się o niemal 180 stopni.

Jeszcze kilka miesięcy temu były kingpin kategorii półciężkiej UFC Jon Jones garnął się wściekle do walki z rozdającym karty w wadze średniej Israelem Adesanyą, z którym od dwóch lat toczy zażarte medialne boje.

Ba! W pierwszych rundach sobotniego pojedynku Nigeryjczyka z Janem Błachowiczem Amerykanin roztaczał w mediach społecznościowych wizję grudniowej konfrontacji z tym pierwszym, nie mogąc się doczekać obnażenia jego oktagonowych luk przed całym światem.
The Last Stylebender połajankami w mediach, owszem, był ze wszech miar zainteresowany, ochoczo się w nie wdając, ale gdy pojawiał się temat przejścia od słów do czynów, w nieszczególnie zawoalowany sposób dawał do zrozumienia, że zainteresowany nie jest, bo nikt nie będzie mówił mu, co ma robić i nie będzie tańczył, jak mu Bones zagra.

Tymczasem dzisiaj, po porażce Adesanyi z Błachowiczem, na mieście zupełnie inne są już treście. Role się odwróciły – dziś to ekipa Nigeryjczyka walki z Amerykaninem nie wyklucza, podczas gdy Jones kompletnie stracił nią jakiekolwiek zainteresowanie.
– Starcie z Jonem Jonesem wcale nie wygasło – stwierdził trener Israela Adsanyi Eugene Bareman w rozmowie z Submission Radio. – Jon Jones to biznesmen. Jon Jones rozumie, jak działa rynek PPV i wie, gdzie są pieniądze. Dlatego ta walka wcale nie zniknęła.

– Koniec końców, jeśli coś przynosi pieniądze, to ma sens. Jon wie, kto jest teraz największą gwiazdą tego sportu i kto pozwoli mu zarobić najwięcej. Dlatego ta walka wcale nie zniknęła.

Na słowa te nowozelandzkiego trenera szybko odpowiedział Bones.

– Odpuść już temat, trenerze – napisał. – Poznaliśmy już waszą talię. Twój chłopiec praktycznie nie ma defensywy przed obaleniami i ofensywy z pleców. Teraz zachowujesz się jak atencjusz. Gdybyś naprawdę chciał wysłać go tam naprzeciwko 260-funtowego zapaśnika, znaczyłoby to, że nie zależy ci na jego zdrowiu.

Bones potwierdził w ostatnich dniach, że interesuje go teraz wyłącznie złoto wagi ciężkiej, jednocześnie zaznaczając jednak, że do oktagonu wróci, gdy UFC zacznie go doceniać.Z kolei Israel Adesanya po sobotniej porażce zamiera wrócić do 185 funtów, tam mierząc w starcia z Darrenem Tillem i Robertem Whittakerem – jeśli obaj wygrają swoje najbliższe walki – by następnie spróbować raz jeszcze swoich sił w wadze półciężkiej.

Natomiast sternik UFC Dana White po sobotniej gali stwierdził, że amerykańsko-nigeryjskie starcie – jego wymarzone na 2021 rok – jest już nieaktualne.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply