UFC

Walka z Israelem Adesanyą na UFC 293 zagrożona? Trener zdradził, że w starciu z Robertem Whittakerem Dricus Du Plessis był kontuzjowany!

Pojedynek Israela Adesanyi z Dricusem Du Plessisem, wstępnie przymierzany na okoliczność wrześniowej gali UFC 293 w Sydney, może zostać przełożony.
Wygląda na to, że nieprzypadkowo Dricus Du Plessis podszedł z pewną rezerwą do potencjalnej walki z Israelem Adesanyą w ramach wrześniowej gali UFC 293 w Sydney. Afrykaner może bowiem borykać się z problemami zdrowotnymi.

W walce wieczoru zeszłotygodniowej gali UFC 290 w Las Vegas gremialnie skreślany Stillknocks sensacyjnie znokautował w drugiej rundzie byłego mistrza wagi średniej Roberta Whittakera. Wiktorią tą – szóstą z rzędu pod sztandarem amerykańskiego giganta – zapewnił sobie pojedynek o tron z nigeryjskim mistrzem i awans na 1. miejsce w rankingu. Pod konfrontację położono też medialne fundamenty, bo po zwycięstwie Du Plessisa rozjuszony Adesanya wszedł do oktagonu, rugając Afrykanera.
The Last Stylebender chciałby, aby do walki z Stillknocksem doszło 9 września w ramach gali UFC 293 w Sydney. Jednak zapytany o tenże termin w wywiadach, jakich udzielił po gali, Dricus podszedł do tematu z dystansem. Zastrzegł, że zanim podejmie decyzję, najpierw musi sprawdzić stan swojego zdrowia oraz porozmawiać z trenerami i menadżerami. Podkreślił, że triumfem nad Whittakerem zapewnił sobie status pretendenta, wobec czego nie musi teraz się z niczym spieszyć.

Tymczasem okazuje się, że do walki z Australijczykiem Afrykaner podchodził nie w pełni zdrów. A przynajmniej na to wskazuje wpis, jaki opublikował jego trener Morne Visser.

– Poszliśmy na wojnę z dwoma kontuzjowanymi wojownikami, a i tak wykonaliśmy robotę w spektakularnym stylu – napisał. – Cameron Saaiman i Dricus Du Plessis.

Jaki konkretnie problem doskwiera Dricusowi i jak długo potrwa potencjalna rehabilitacja? Tego póki co nie wiadomo.

Pytany podczas konferencji prasowej po sobotniej gali, czy walka Nigeryjczyka z Afrykanerem odbędzie się na UFC 293 w Sydney, sternik amerykańskiego potentata Dana White stwierdził, że nie zamierza podejmować decyzji przedwcześnie. Chce, aby Du Plessis nacieszy się spokojnie zwycięstwem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button