UFC

Walka Iana Garry’ego z Vicente Luque odwołana! Irlandczyk wycofał się z UFC 296!

Pojedynek Iana Garry’ego z Vicente Luque został usunięty z rozpiski sobotniej gali UFC 296 w Las Vegas.

Gdy Ian Garry nie pojawił się wczoraj na spotkaniu z dziennikarzami, pojawiły się pierwsze spekulacje o możliwych problemach zdrowotnych Irlandczyka. Zostały one potwierdzone przez kanał Jesse on Fire, który jako pierwszy doniósł, iż The Future nie wystąpi na UFC 296.

Hiobowe te wieści potwierdził sternik UFC Dana White.

– Wiem, że już się o tym mówi – powiedział amerykański promotor. – Pojawiły się spekulacje, że walka Iana Garry’ego z Luque wypadła. To prawda. Tak się stało. Ian Garry miał grypę, która przeszła potem w zapalenie płuc. Ta walka jest więc odwołana. To prawda.

Prawdopodobnie oznacza to też, że i Vicente Luque – niedoszły rywal Irlandczyka – nie wystąpi w Las Vegas.

W drodze do gali Ian Garry stał się obiektem skomasowanej krytyki – a to z powodu swojej kreacji medialnej, gadulstwa, gróźb sądowych pod adresem batożącego go medialnie Seana Stricklandcza, częstej zmiany klubów czy żony mocno angażującej się w jego karierę.

Irlandczyk odciął się na kilka tygodni od mediów, wyłączając komentarze na IG i chowając się za kłódką na platformie X. W dokumencie poświęconym jego przygotowaniom do walki, Garry wyraził obawę o bezpieczeństwo swojej rodziny. Poza tym materiałem Irlandczyk nie udzielił żadnego wywiadu przed UFC 296.

Gdy White potwierdził absencję zawodnika, ten wydał krótkie oświadczenie.

– Mam zapalenie płuc – powiedział w rozmowie z Arielem Helwanim. – Próbowali wszystkiego, żeby mi pomóc. Na koniec lekarz UFC stwierdził, że nie ma szans, abym walczył. Lekarz UFC podjął decyzję. Wkurza mnie to bardziej niż kogokolwiek innego. Chcę walczyć. To moje ulubione zajęcie.

Niepokonany w zawodowej karierze Garry ma na koncie pięć zwycięstw pod sztandarem UFC. Jest sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu wagi półśredniej, nie ukrywając mistrzowskich aspiracji.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button