KSWPolskie MMA

Walka Daniel Rutkowski vs. Lom-Ali Eskijew dodana do KSW 77

Starcie pomiędzy Danielem Rutkowskim i Lom-Ali Eskijewem, które może wyłonić pretendenta do walki o pas wagi piórkowej, odbędzie się podczas grudniowej gali KSW 77.
Pojedynek w czubie wagi piórkowej pomiędzy Danielem Rutkowskim (14-3) i Lom-Ali Eskijewem (20-5) został dodany do rozpiski gali XTB KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach.

O zestawieniu walki oficjalnie poinformowali organizatorzy.
Daniel Rutkowski przechodził do KSW w glorii mistrza wagi piórkowej FEN oraz Babilonu. W debiucie efektownie znokautował Filipa Pejicia, zapewniając sobie starcie o złoto z Salahdinem Parnasse – miło go jednak nie wspomina, bo przegrał przez poddanie. W sierpniu chętnie starty MMA przeplatający tymi pięściarskimi Rutek powrócił na drogę zwycięstw, pokonując jednogłośnie Reginaldo Vieirę.

Wojujący przez kilka lat w ACA Lom-Ali Eskijew ma na koncie dwa starty w KSW – oba zwycięskie. W lipcu zeszłego roku poddał w pierwszej rundzie Gilbera Ordoneza Huilę, a w grudniu wypunktował Damiana Stasiaka. Ostatni pojedynek stoczył we wrześniu, w ramach gali EMC 10 ubijając w pierwszej rundzie Welissona Paivę.

Poniżej aktualna rozpiska gali.Rozpiska KSW 77

Walka wieczoru

120,2 kg: Mamed Khalidov (35-8-2) vs. Mariusz Pudzianowski (17-7)

Karta główna

61,2 kg: Sebastian Przybysz (10-2) vs. Jakub Wikłacz (13-3) – o pas mistrzowski
65,8 kg: Daniel Rutkowski (14-3) vs. Lom-Ali Eskijew (20-5)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button