KSWPolskie MMA

„Mam nadzieję, że wrócę zdrowy” – walka Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem odwołana! Poważna kontuzja „Szpili”!

Posypała się walka wieczoru pierwszej w nowym roku gali KSW – Artur Szpilka doznał bowiem urazu wykluczającego go z pojedynku z Arkadiuszem Wrzoskiem.

Hiobowie wieści obiegły właśnie nadwiślańską scenę MMA. Artur Szpilka doznał niestety kontuzji kręgosłupa, która wyklucza go z walki z Arkadiuszem Wrzoskiem, do której miało dojść w ramach styczniowej gali XTB KSW 77 w Szczecinie.

O urazie zawodnika poinformowali oficjalnie organizatorzy.

– Artur Szpilka, który podczas gali #XTBKSW78 w Szczecinie miał zmierzyć się z Arkadiuszem Wrzoskiem, doznał kontuzji kręgosłupa – napisano w komunikacie prasowym. – Były pięściarz, który jeszcze dziś przejdzie zabieg związany z urazem, nie wystąpi podczas gali 21 stycznia.

– Informacja na temat tego, czy Arkadiusz Wrzosek pozostanie w karcie walk gali XTB KSW 78, czy jego występ zostanie przeniesiony na kolejne wydarzenie, zostanie podana wkrótce.

– Będę miał operację i niestety moja walka z Arkiem Wrzoskiem się nie odbędzie, ponieważ nabawiłem się kontuzji pleców – powiedział na nagraniu Artur. – Myślałem, że pomoże blokada. Wziąłem dwa tygodnie temu blokadę w plecy. Niestety nie wyszło.

– Przy treningu zapaśniczym, przy sparingach bardzom boli. Nawet teraz jak leżę, jest promieniowanie do nogi, więc razem z doktorem podjęliśmy decyzję, że muszę być zoperowany .

– Na całe szczęście udało się to zrobić dzisiaj, tak że dzisiaj będę miał operację. Niestety walka z Arkiem w tym terminie się nie odbędzie. Pozdrawiam wszystkich kibiców i czekajcie, aż wrócę i mam nadzieję, że zdrowy.

Artur Szpilka przebranżowił się na MMA w zeszłym roku. W debiutanckim starciu, jakie stoczył podczas czerwcowej gali KSW 71 ciosami zmusił do poddania Siergieja Radczenkę. Ostatni pojedynek stoczył we wrześniu, w ramach gali High League pokonując przez techniczny nokaut – na skutek kontuzji – Denisa Załęckiego.

Arkadiusz Wrzosek – były kickbokser – ma za sobą zwycięski debiut pod sztandarem KSW. W sierpniu rozbił i w trzeciej rundzie ubił Tomasza Sararę.

Jak zaznaczyli organizatorzy, nie jest w tej chwili przesądzone, czy warszawiak pozostanie w karcie walk, mierząc się z innym przeciwnikiem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button