UFC

„W trzeciej rundzie cię obnażył” – Movsar Evloev i Diego Lopes na wojennej ścieżce, Ingusz zmienia zdanie w sprawie rewanżu

Niepokonany Movsar Evloev zaproponował Diego Lopesowi rewanżowe starcie, co doprowadziło do werbalnej bitwy w mediach społecznościowych.

Wygląda na to, że Movsar Evloev i Diego Lopes ponownie znaleźli się na kursie kolizyjnym. A przynajmniej na to wskazują uprzejmości, jakimi zawodnicy wymienili się w mediach społecznościowych.

Do pierwszej walki obu zawodników doszło w maju zeszłego roku. Dla gremialnie skreślanego Brazylijczyka był to debiut w oktagonie UFC, wzięty na dodatek w zastępstwie. Postawił jednak niepokonanemu Inguszowi ogromny opór, choć ostatecznie skończył na tarczy – Evloev wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Od tego czasu Brazylijczyk stoczył cztery zwycięskie walki – w tym trzy przez skończenia w rundzie pierwszej – robiąc nie lada furorę w UFC. Ingusz do swojego bilansu dołożył natomiast tylko jedną wiktorię, choć bardzo cenną – nad Arnoldem Allenem.

Lopes wielokrotnie w międzyczasie domagał się rewanżu z Evloevem, ale ten – sklasyfikowany znacznie wyżej w rankingu – odsyłał go z kwitkiem. Sytuacja właśnie jednak się zmieniła…

W poniedziałek to Ingusz – zniecierpliwiony rzekomą opieszałością Aljamaina Sterlinga, z którym jakoby miał walczyć – zaproponował Diego Lopesowi rewanż.

– Hej, Diego Lopesie, chcę dać ci rewanż na Sphere (UFC 306), bo Aljamain Sterling ucieka przerażony – napisał Diego na platformie X. – Tym razem cię skończę.

Brazylijczyk podszedł jednak do powyższych zaproszeń z rezerwą.

– Czy w końcu dotarło do ciebie, że UFC zwraca na ciebie uwagę tylko wtedy, gdy wspominasz moje nazwisko? – napisał. – Czy raczej boisz się, że jutro rano zajmę twoje miejsce w rankingu? Potrzebowałeś trzech miesięcy, żeby się do mnie odezwać. Usiądź z tyłu i przyglądaj się, jak duzi chłopcy wykonują robotę.

Na kontrę Evloeva nie trzeba było długo czekać.

– Diego, przegrałeś sześć razy, dwukrotnie nokautowały się niedorajdy – napisał. – Dan Ige wziął walkę z 4-godzinnym wyprzedzeniem, a w trzeciej rundzie cię obnażył. Nie gadaj za dużo bzdur!

– Ktokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek – dodał. – Rozwalę całą dywizję. Idę po wszystkich!

Brazylijczyk za wygraną jednak nie dał.

– W sobotę wieczorem razem z Ige zrobiliśmy coś, czego ty nigdy w życiu byś się nie podjął – stwierdził. – Stoczyłeś jedną walkę w trzynaście miesięcy. Nie masz prawa do niczego. Najpierw spróbuj kogoś skończyć albo chociaż spróbuj jakiegokolwiek poddania.

Legitymujący się bilansem 18-0 Movsar Evloev wygrał już w oktagonie UFC osiem walk – choć wszystkie decyzjami sędziowskimi. Jest sklasyfikowany na 5. miejscu w rankingu wagi piórkowej.

Bilans Diego Lopesa pod sztandarem UFC wynosi 4-1. Po chaosie związanym z ostatnią walką Brazylijczyka – pokonał Dana Ige wchodzącego w ostatniej chwili na zastępstwo za Briana OrtegęDana White obiecał, że da mu walkę podczas wrześniowej gali UFC 306 w The Sphere.

Movsar Evloev vs. Diego Lopes 2 - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button