Polskie MMA

„W stójce bijemy się jak równy z równym, a małolat jest ode mnie młodszy o 10-12 lat!” – Mateusz Gamrot wskazał dwóch najbardziej utalentowanych zawodników

Robiący furorę za Oceanem Mateusz Gamrot wskazał dwóch zawodników, którym wróży wielką przyszłość.
Goszcząc kilka dni temu w programie prowadzonym na Kanale Sportowym przez Macieja Turskiego, Mateusz Gamrot został zapytany o młodych zdolnych, a nieznanych jeszcze szerzej zawodników, którzy w przyszłości mogą pójść jego śladami w UFC.

Gamer długo się nad odpowiedzią nie zastanawiał, wskazując dwa nazwiska.
– Powiem wam tak – odpowiedział. – U mnie w klubie w Czerwonym Smoku jest dwóch takich. Hubert Wybierała i Władek… Nie wiem, jakie ma nazwisko. Władek, Vlad (Falbiychuk). Dwóch amatorów, dwóch małolatów.

– Hubert Wybierała zrobił parę walk półamatorskich na Babilonie. Niedługo będzie miał debiut zawodowy. Naprawdę powiem wam, że jak patrzę na nich, to widzę siebie jako małolata kiedyś, jak trenowałem – czyli ambitni, młodzi zawodnicy.

– Władek wygrał teraz MMA Polska, był przymierzany do Mistrzostw Europy, ale rozmawialiśmy z trenerami kadry i nie było funduszy. Bardzo mała kadra jechała. Powiedzieli, że jak wygra kolejne Mistrzostwa Polski MMA Polska, to biorą go na pewno na Mistrzostwa Świata w przyszłym roku.

– I to jest taki zawodnik, w którym widzę potencjał. W tych dwóch zawodnikach. Młodzi, gniewni zawodnicy, którzy przychodzą na każdy trening. Chcą się uczyć, chcą się rozwijać, przychodzą do mnie po treningu, pytają, co zrobić tak, co zrobić inaczej. W nich widzę duży potencjał przyszłościowy na zawodników.– Oczywiście jest to jednak daleka, ciężka i kręta droga przed nami wszystkimi. Jak będą wytrwali i sumienni w swoim życiu, to mogą kiedyś naprawdę daleko zajść.

– Ten Hubercik Wybierała… On jest moim głównym sparingpartnerem, jak trenuję w Czerwonym Smoku. I to nie jest tak, że wychodzę i sobie go leję, tylko w stójce na przykład jak robimy, to jak równy z równym. I to mi się bardzo podoba. A małolat jest ode mnie 10-12 lat młodszy! Fajnie. Naprawdę fajnie.

– Mamy to młode pokolenie, młodych zawodników, którzy chcą – muszą tylko być wytrwali. Wytrwać w tym wszystkim, bo daleka droga przed nimi.
– Ogólnie szkoda byłoby, gdyby zmienili tę drogę i zaprzestali. Szkoda byłoby dla wszystkich.

Wedle bilansów na Tapology, amatorski bilans Huberta Wybierały wynosi 5-1, a Ukraińca Vladislava Falbiychuka 8-1.

Poniżej cała rozmowa z Gamerem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button