„W pełni opłacony!” – Dustin Poirier i Tony Ferguson doszli do porozumienia z UFC w sprawie walki?

Wygląda na to, że drogi Dustina Poiriera i Tony’ego Fergusona w końcu skrzyżują się w oktagonie UFC.

W zeszłym tygodniu aż huczało o rewanżowej walce Conora McGregora z Dustinem Poirierem, którą UFC zaproponowało jakoby obu zawodnikom na styczeń przyszłego roku. Nie tylko dziennikarz ESPN Brett Okamoto donosił, iż Amerykanin otrzymał i zaakceptował ofertę walki, bo bliźniaczo podobnie wypowiadał się też sternik UFC Dana White. Do finalizacji pojedynku miało brakować tylko zgody Irlandczyka.

Tymczasem w poniedziałek inny dziennikarz ESPN, Ariel Helwani, obwieścił, że… temat walki Conora McGregora z Dustinem Poirierem był jedynie „faktem medialnym”. Żaden z zawodników nie otrzymał formalnie propozycji rewanżu, bo i nie takie plany UFC takowego nie obejmują. Publiczne maglowanie rewanżu zainicjowane przez Danę White’a miało stanowić jedynie odpowiedź na próby doprowadzenia przez Notoriousa do pokazowej walki charytatywnej z Diamentem w grudniu w Irlandii.

Środowa aktywność w mediach społecznościowych Dustina Poiriera oraz Tony’ego Fergusona wskazywać natomiast może na to, że nie rozmijał się z prawdą kanadyjski dziennikarz. Luizjańczyk zasugerował bowiem, że doszedł do porozumienia z UFC w sprawie powrotu do oktagonu.
– Wyjdę tam i zapracuję na to we krwi – napisał, chwilę potem dając do zrozumienia, że pieniądze się zgadzają. – W pełni opłacony.

Z kolei El Cucuy zapowiedział rychłe ogłoszenie kolejnej walki.

Co ciekawe, powyższy wpis Fergusona udostępnił też u siebie Poirier. Czy zatem w końcu obaj skrzyżują rękawice w oktagonie?

Pojedynek Diamenta z El Cucuyem był planowany na okoliczność gali UFC 254, która odbędzie się 24 października w Abu Zabi, ale ten pierwszy nie doszedł do porozumienia z Daną Whitem i spółką w sprawie finansów.Dustin Poirier był ostatnio widziany w akcji w czerwcu, pokonując po krwawej jatce Dana Hookera. Udanie ostatniego występu wspominał natomiast nie będzie Tony Ferguson, który miesiąc wcześniej przegrał przez techniczny nokaut z Justinem Gaethje.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Jesteś teraz królem, więc…” – Daniel Cormier odpowiedział na wyzwanie Jana Błachowicza

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. silas

    7 października 2020 at 13:32

    Fuck yeah

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply