UFC

„W głębokim poważaniu mam jego zapasy, parter, a nawet jego boks” – Ilia Topuria ocieka pewnością siebie przed walką z Joshem Emmettem

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa Ilia Topuria nie ma wątpliwości, że pokonując Josha Emmetta, zapewni sobie pojedynek o pas mistrzowski kategorii piórkowej UFC.
W sobotę w Jacksonville idący jak burza Ilia Topuria stanie do największej walki w swojej sportowej karierze. W pojedynku wieńczącym galę UFC on ABC 5 skrzyżuje rękawice z zaprawionym w bojach Joshem Emmettem.

W drodze do walki urodzony w Niemczech hiszpański Gruzin nie ma wątpliwości, że jego wszechstronność stanowić będzie nie lada wyzwanie dla Amerykanina.

– Muszę tylko uważać na jego sierpy – powiedział. – Na nic innego. W głębokim poważaniu mam jego zapasy czy parter. Nawet jego boks. On natomiast musi uważać na mój boks, moje zapasy, mój grappling. Na wszystko. Nie mogę się doczekać, żeby tam wejść i wygrać.
– Nikogo nie lekceważę. Nigdy. Po prostu jestem pewien pracy, jaką wykonałem. Ciężkiej pracy podczas obozów przygotowawczych. Pewność siebie nie bierze się z powietrza. Pracuję bardzo ciężko i wiem, że jestem lepszy od innych.

El Matador zasilił szeregi UFC w 2020 roku. Obecnie może pochwalić się serią pięciu zwycięstw w oktagonie, w tym czterech przed czasem. Zapewnił sobie w ten sposób awans na 9. miejsce w rankingu wagi piórkowej.

W czubie dywizji za nieco ponad dwa tygodnie dojdzie do starcia Alexandra Volkanovskiego z Yairem Rodriguezem. Topuria nie ma wątpliwości, że starcie z Emmettem stanowić będzie dla niego eliminator do walki z mistrzem.


Ilia Topuria vs. Josh Emmett 1.27 – 3.77


– Jestem pierwszy w kolejce – ocenił. – Kto bardziej niż ja zasługuje na walkę o pas? Nikt. Jestem następny.

Zapytany, jak widziałby swoją konfrontację z Alexandrem Volkanovskim, Ilia Topuria długo się nie zastanawiał.– Jak zawsze: kończę go w pierwszej rundzie – powiedział. – Oczywiście takie zwycięstwo byłoby czymś dużym, bo to zawodnik który jest numerem jeden P4P. Byłaby to większa wygrana niż wygrana nad Yairem, gdyby go pokonał. Yair wcześniej przegrał wiele walk – z Maxem Hollowayem, z Frankiem Edgarem. Przegrał sporo walk. Preferuję walkę z Alexem.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button