„W 170 funtach nie masz nic do powiedzenia” – Jorge Masvidal ostrzega Conora McGregora

Rozpędzony trzema cennymi zwycięstwami Jorge Masvidal zapowiedział, że nie dopuści, aby Conor McGregor otrzymał przed nim walkę o pas wagi półśredniej.

Były mistrz kategorii piórkowej i lekkiej UFC Conor McGregor, który zapisał się na kartach historii jako pierwszy w dziejach amerykańskiego giganta zawodnik dzierżący w tym samym czasie pasy dwóch różnych dywizji, łypie w kierunku kolejnego historycznego wyczynu.

Zobacz także: Marcin Gortat ostro o wszystkich polskich organizacjach – poza KSW

W rozmowie z portalem TheMacLife.com stwierdził mianowicie, że poza tytułem mistrzowskim w 155 funtach interesuje go też ten w kategorii półśredniej, należący do Kamaru Usmana. Gdyby natomiast Irlandczyk sięgnął po złoto 170 funtów, zostałby pierwszym w historii UFC zawodnikiem, który mógłby pochwalić się trzema tytułami mistrzowskimi.

Mistrzowskie te aspiracje Notoriousa zdążył już skomentować wspomniany Nigeryjski Koszmar. Odniósł się on do nich z niedowierzaniem – by nie rzec: politowaniem – nie mając największych wątpliwości, że takie zestawienie stanowiłoby gargantuiczny mismatch. Ocenił nawet, że gdyby jakimś sposobem doszło do jego walki z McGregorem, po jej zakończeniu Irlandczyk nie powróciłby już do sportu.

Takiego scenariusza – tj. nigeryjsko-irlandzkiej konfrontacji – nie przewiduje jednak inny kluczowy gracz w wadze półśredniej, Jorge Masvidal.
To słodkie. Conorze, to naprawdę słodkie.

– powiedział Gamebred w programie Submission Radio, zapytany o mistrzowskie aspiracje Irlandczyka.

Do tego to się tak naprawdę sprowadza. W 170 funtach nie masz nic do powiedzenia. W 155 możesz mieć jakąś tam władzę. Możesz kogoś tam przeskoczyć w kolejce. W 155 funtach? Spoko. Ale w 170 nie ma nawet tematu – bazując na samym jego bilansie. Ma 1-1 w 170 funtach. A na dodatek wcześniej musiałby przejść przeze mnie. To ja decyduję, kto dostaje tu walkę o pas i kiedy do niej dojdzie. I tyle w temacie. Jeśli ja walczę z Conorem, wtedy być może ktoś inny dostanie walkę o pas. Jeśli natomiast nie walczę z Conorem, wtedy od razu walczę o pas. Wtedy robimy zupkę z tej, kurwa, sowy.

Dana White nie zabierał jeszcze publicznie głosu na temat mistrzowskich planów Irlandczyka w kategorii półśredniej. Warto jednak odnotować, że w odrobinę podobnej do Jorge Masvidala sytuacji w 155 funtach znajduje się rozpędzony trzema nokautami w pierwszych rundach Justin Gaethje, który również harował w ostatnich miesiącach jak zły, aby w rajdzie o titleshota nie zostać zdystansowanym przez Notoriousa. Szef UFC postawił jednak w temacie sprawę jasno, obwieszczając, że jeśli dublińczyk pokona Donalda Cerrone podczas zbliżającej się wielkimi krokami gali UFC 246 w Las Vegas, będzie pierwszy do pasa wagi lekkiej.

Irlandczyk jest zdecydowanym bukmacherskim faworytem tego pojedynku, a i jego wywiady, w których śmiało snuje wizję swoich sportowych planów na 2020 rok, zdają się świadczyć, iż traktuje tę konfrontacją w charakterze formalności. Wśród jego potencjalnych kolejnych rywali wymienia się też właśnie wspomnianego Jorge Masvidala, ale Gamebred ma pewne wątpliwości względem rzekomej gotowości Notoriousa na pójście z nim w oktagonowe tany.Nie wiem, czy jeśli Conor wygra z Kowbojem, będzie to oznaczać, ze walczy ze mną. Naprawdę nie wiem. Nie wydaje mi się.

– ocenił Jorge.

Mając na uwadze jego wywiady i słysząc różne rzeczy, nie wydaje mi się. Myślę, że koleś pójdzie inną drogą. Może się mylę, ale nie wydaje mi się. Wydaje mi się, że skończy się to dla mnie tak, że w którymś momencie w tym roku trzeba będzie gotować zupę z sowy.

Masvidal nie ukrywa co prawda, że preferowałby starcie z McGregorem, bo taka okazja może się nie powtórzyć, a za walkę tę zarobiłby znacznie więcej niż za bój z Sową, jak określa Usmana, ale za bardziej prawdopodobny scenariusz uważa jednak ten mistrzowski.
Coś mi mówi, że koleś po prostu nie chce się bić.

– powiedział o McGregorze.

W porządku. Ok. Następny. Nie zamierzam tego przeciągać ani zmuszać kogokolwiek do tańca. Nie chcesz tańczyć, w porządku – następny. Ktoś w końcu zostanie ochrzczony.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply