UFC

(VIDEO) Zrobił to!!! Dricus Du Plessis znokautował Roberta Whittakera!!!

Nie lada sensację sprawił gremialnie skreślany Dricus Du Plessis w konfrontacji z Robertem Whittakerem podczas gali UFC 290 w Las Vegas.
Wspaniały sen Dricusa Du Plessisa (20-2) trwa w najlepsze! Były mistrz wagi półśredniej KSW sensacyjnie pokonał mocno faworyzowanego Roberta Whittakera (24-7), torując sobie najprawdopodobniej drogę do mistrzowskiej konfrontacji w 185 funtach z Israelem Adesanyą.
Du Plessis od początku walki mieszał ustawienie klasyczne z odwrotnym. Obaj zawodnicy poszukali niskich kopnięć. Whittaker trafiał częściej. Potraktował szarżującego Afrykanera dwoma kontrami na głowę. Australijczyk przepuścił atak Du Plessisa. Zdzielił go szybkim lewym. Poprawił krosem. Afrykaner nie tracił jednak rezonu, nadal starając się wywierać presję.

Whittaker poszukał obalenia – i sfinalizował je, unikając gilotyny ze strony Du Plessisa. Afrykaner szybko wrócił jednak na nogi. W wymianie Whittaker trafił mocnym lewym, ale chwilę potem zachwiał się po prawym sierpie. Australijczyk podejmował ryzyko, balansem próbując przepuszczać ciosy Du Plessisa. Wyłapał kolejny mocny prawy.

Walka przeniosła się w klincz, gdzie Du Plessis haczeniem przewrócił Whittakera. Czaił się z góry na frontalne duszenia, atakując też uderzeniami z góry. Kilka z nich doszło celu. Do narożnika Australijczyk schodził z zakrwawioną twarzą.

Robert grzmotnął Dricusa krosem na otwarcie rudy drugiej, Afrykaner odpowiedział lowkingiem. Afrykaner dobrze pracował gardą, blokując sporo uderzeń Australijczyka. Whittaker miał problemy z odczytaniem intencji Du Plessisa. Australijczyk czaił się na swoje firmowe kopnięcia na głowę, ale Du Plessisa zachowywał czujność.

Whittaker próbował atakować krótkimi kombinacjami, aby przedrzeć się przez zasieki obronne Du Plessisa, ale ten nawet jeśli inkasował jakieś uderzenie, niewiele sobie z tego robił.W pewnym momencie Australijczyk ponownie ruszył na odwrotnie ustawionego Afrykanera. Ten zamknął oczy, wyprostował prawą rękę, lokując ją na szczęce rywala, a następnie odwrócił się bokiem, prawie tyłem. Rzecz jednak w tym, że trafił czysto, a pod Whittakerem ugięły się nogi!

Widząc to, Afrykaner ruszył do ataków, zamykając rywala na ogrodzeniu. Tam zasypał go kanonadą uderzeń na głowę i korpus. Chroniąc się za gardą, Whittaker osunął się przy ogrodzeniu, nie przejawiając ochoty na dalszą walkę. Sędzia przerwał zawody i sensacja stała się faktem!
Po wszystkim do oktagonu zawitał ociekający wściekłością Israel Adesanya, który obszczekał Dricusa Du Plessisa.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

  1. Wow! Wow! Wooow! Mega walka Dricusa. Szkoda Whittakera, ale słabo wyglądał w tej walce.
    Natomiast jeśli Afrykaner pokona „czarnego Chińczyka” to powieszę sobie jego wielki plakat na ścianie.

Dodaj komentarz

Back to top button