UFC

(VIDEO) Znokautował go, nie dobijał! Fantastyczny Umar Nurmagomedov zdemolował Raoniego Barcelosa!

Umar Nurmagomedov potwierdził nie lada potencjał, fundując Raoniemu Barcelosowi pierwszą w karierze porażkę przez nokaut.
W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC Fight Night w Las Vegas kapitalnie dysponowany Umar Nurmagomedov (16-0) ciężko znokautował Raoniego Barcelosa (17-4) w końcócwce pierwszej rundy.
Nurmagomedov od początku hasał żwawo na nogach, nieustannie mieszając ustawienie. Polował na frontalne kopnięcia na korpus i głowę. Od czasu do czasu trafiał. Barcelos popisał się dobrym ciosami na głowę Dagestańczyka. Nurmagomedocv trafił ładnym prostym. Nieźle dystansował kopnięciami.

Śliczna kontra sierpem na wstecznym w wykonaniu Umara. Dagestańczyk poprawił prostymi. W wymianie Barcelos odpowiedział sierpami. Brazylijczyk poszukał obalenia, ale Dagestańczyk dobrze się wybronił.

Walka toczyła się na środku oktagonu, gdzie aktywniejszy, szybszy, nieprzewidywalny Nurmagomedov był skuteczniejszy. Umar trafił rywala fantastyczny, krótkim sierpem po frontalu na głowę. Jego proste działały bardzo dobrze – szybkie, precyzyjne.W samej końcówce rundy Umar doskoczył do rywala z kolanem – nie trafił, ale natychmiast dołożył kolejny lewy sierp, posyłając Raoniego na deski! Brazylijczyk stracił przytomność, podczas gdy Dagestańczyk dopadł go z jeszcze jednym ciosem, zanim zorientował się, że Barcelos jest już po drugiej stronie. Przytrzymał jego głowę, nie kontynuując uderzeń.
Umar Nurmagomedov odniósł tym samym czwarte zwycięstwo pod sztandarem UFC, mocno zbliżając się do rozgrywki o najwyższe laury w wadze koguciej. Do oktagonu chciałby powrócić już w marcu.

W wywiadzie udzielonym w oktagonie przeprosił za jeden cios, jakim potraktował z góry nieprzytomnego Barcelosa. Zapewnił, że zrobił to w bitewnym uniesieniu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button