Trening MMAUFC

(VIDEO) Znalazł odpowiedź na kolana Oliveiry z klinczu? Islam popisał się fantastyczną kontrą na sparingu!

Islam Makhachev popisał się na sparingu fantastyczną kontrą na kolana z tajskiej klamry.

Za niespełna dwa miesiące Islam Makhachev stanie do najważniejszej walki w swojej sportowej karierze, w pojedynku wieńczącym galę UFC 280 w Abu Zabi krzyżując pięści z Charlesem Oliveirą. Na szali konfrontacji znajdzie się tytuł mistrzowski wagi lekkiej, który Brazylijczyk utracił kilka miesięcy temu w zwycięskim z Justinem Gaethje, ale przegranym z wagą pojedynku.

Przygotowania do walki Islam prowadzi w Dagestanie, skąd na miesiąc przed galą wyjedzie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby na miejscu spokojnie się zaaklimatyzować. Z uwagi na lokalizację gali do American Kickboxing Academy w San Jose tym razem się nie wybiera.

Tymczasem w przestrzeni medialnej pojawiły się właśnie migawki ze sparingu, jaki Islam Makhachev stoczył z niejakim Magomedem Zaynukovem, którego specjalizacją zdaje się być Muay Thai. Nagranie to jest o tyle ciekawe, że pokazuje fragment walki klinczerskiej, która w starciu Dagestańczyka z Do Bronxem zapowiada się pasjonująco – wszystko dlatego, że Brazylijczyk w tym obszarze jest piekielnie groźny pod kątem kolan i łokci, a Islam Makhachev, wiadomo, zapasów.

W przywołanym nagraniu ze sparingu Zaynukov – walczy bez koszulki – próbuje atakować z tajskiej klamry właśnie kolanami, ale… Makhachev traktuje go fantastycznym rzutem w kontrze. Później co prawda prawie oddaje plecy, ale… Zaynukov powoli zbiera się na nogi.

Poniżej rzeczony nagranie.

Swego czasu w warunkach bojowych bliźniaczo podobną kontrą na kolana z tajskiej klamry popisał się Oleg Borisov, który rywalizował wówczas z Turalem Ragimovem. Poniżej nagranie.

Czy natomiast w starciu z Oliveirą Makhachev również pokusi się o skontrowanie kolan Brazylijczyka z klinczu tego rodzaju rzutem? O tym przekonamy się 22 października.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

    1. Raczej przestroga dla Brazylijczyka. Na judo Mahaczewa Bronksowi 2 miesiące nie starczą na nic, zresztą jedyna szansa na wygranie Oliveiry to zrobienie z walki wojny i próba nokautu, ale Dagestańczyk pewnie zabije pojedynek i do cna sparaliżuje zapędy lidera rankingu

Dodaj komentarz

Back to top button