(VIDEO) Zhu Rong zdominował i ubił Brandona Jenkinsa!

Zhu Rong odniósł premierowe zwycięstwo w oktagonie, podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas pokonując przez techniczny nokaut biorącego walkę w zastępstwie Brandona Jenkinsa.

Najmłodszy zawodnik w UFC, 21-letni Zhu Rong (18-4) poturbował i w trzeciej rundzie ubił debiutującego w oktagonie amerykańskiego giganta Brandona Jenkinsa (15-8).

Debiutujący w oktagonie Brandon Jenkins (15-7) w pierwszych minutach walki z Zhu Rongiem (17-4) starał się walczyć z luzu, składając krótkie kombinacje, chętnie kończone niskimi kopnięciem. W obronie polegał na balansie, nie stroniąc też od prowokacyjnych uśmiechów w stronę Chińczyka. Jednak Rong posłał Amerykanina na deski, gdy ten przestrzelił obrotówką. Do końca rundy Chińczyk kontrolował i okolicznościowo obijał rywala w mniej lub bardziej intensywnych kulankach parterowych.

Zdając sobie sprawę z przewagi w parterze, Rong szybko zainicjował grappling, przez kilka minut kontrolując i obijając rywala. Jenkinsowi oddać natomiast trzeba, że nieustannie się kręcił, nie dając się ustabilizować. W końcówce Amerykanin zdołał wrócić na nogi, gdzie wdał się z Chińczykiem w kilka szalonych wymian. Zainkasował znacznie więcej uderzeń, ale broni nie składał, odgryzając się własnymi – chociażby efektownym obrotowym backfsitem na zakończenie rundy.

Po serii wymian na otwarcie trzeciej rundy Chińczyk przeniósł walkę do parteru, wykorzystując przestrzelony obrotowy łokieć Amerykanina. Okazało się to początkiem końca Jenkinsa – Rong bowiem dominował w walce na chwyty, tym razem pomimo iż rywal próbował wracać na nogi, dosięgając go wieloma uderzeniami z góry. W końcu naruszył debiutanta, rozpuszczając ręce. Sędzia przerwał zawody.

Zhu Rong powrócił w ten sposób na zwycięskie tory po przegrany z Rodrigo Vargasem debiucie. Dla