UFC

(VIDEO) Wzruszona Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę! Zdradziła swoje dalsze plany!

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę po porażce w rewanżu z Weili Zhang.
Przegrawszy podczas gali UFC 275 w Singapurze w rewanżowym starciu z Weili Zhang – została znokautowana fantastycznym obrotowym backfistemJoanna Jędrzejczyk ogłosiła przejście na sportową emeryturę.

– Jestem z siebie dumna – powiedziała w wywiadzie w oktagonie z Danielem Cormierem, z trudem powstrzymując łzy. – Przez pięć miesięcy bardzo ciężko przygotowywałam się do tej walki. Codziennie. Ludzie nie zawsze to dostrzegają.
– W drodze do tej walki w rozmowach z mediami wiele razy mówiłam, że jestem z siebie dumna i że jestem zwyciężczynią. Zaskoczyła mnie tym obrotowym backfistem. Sama próbowałam to zrobić Weili, ale nadal szumi mi w głowie. To było dobre.

– Przygotowywałam się na naprawdę ciężką przeprawę. Wiedziałam, że poszuka obalenia, ale nie spodziewałam się, że Weili będzie tak mocna, tak silna.

– Ciężko trenowałam w American Top Team. Dziękuję wam. Dziękuję wszystkim sparingpartnerom, Danowi Lambertowi, menadżerom. Oczywiście dziękuję też trenerom, Mike’owi Brownowi, legendarnemu Katelowi Kubisowi, Dyahowi, Willowi, Mirkowi, Kamilowi. Rodzinie, moim menadżerom.

– Kocham życie tak bardzo… Dołączam do ligi Daniela Cormiera. Przechodzę na emeryturę. Dziękuję bardzo, dziękuję za wsparcie.– UFC! Dano! Tak bardzo mi przykro, że cię zawiodłam, stary. Lorenzo, Hunter, matchmakerzy… Kocham was wszystkich w UFC. Wszystkich i każdego z osobna.

– W tym roku będę miała 35 lat. Chcę być mamą. Chcę być businesswoman. Trenowałam przez dwie dekady. Ponad połowę mojego życia. Doceniam wasze wsparcie, dziękuję, kocham was.

Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę MMA z bilansem 16-5. W UFC występowała od 2014 roku.
W 2015 roku Polka sięgnęła po pas mistrzowski wagi słomkowej, później broniąc go pięciokrotnie. Dwie ostatnie walki przegrała właśnie z Weili Zhang. Jej bilans pod sztandarem amerykańskiego giganta wyniósł 10-5.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button