(VIDEO) „Wszyscy tutaj mogli mnie z łatwością poddać!” – Israel Adesanya w kulankach ze światową elitą BJJ

Głodny parterowej wiedzy Israel Adesanya odwiedził legendarnego Andre Galvao, aby nauczyć się kilku nowych sztuczek.

Mistrz kategorii średniej UFC i jedna z największych gwiazd organizacji Israel Adesanya zawitał do Atos BJJ w San Diego, aby tam pod okiem legendarnego Andre Galvao pokulać się ze światowa elitą walki na chwyty. Nie mogło przy tym zabraknąć kamer – i nie zabrakło.

Na opublikowanym na You Tube nagraniu widać, jak delikatnie z Nigeryjczykiem obchodzą się trenujący w Atos zawodnicy, którzy w końcu na BJJ zjedli zęby.

Potwierdził to zresztą w krótkiej rozmowie z Andre Galvao sam Israel Adesanya.
– Dziękuję za pomoc – powiedział Nigeryjczyk do Brazylijczyka po treningu. – Wszyscy, z którymi robiłem, uczyli mnie, bo… Wszyscy z łatwością mogliby mnie odklepać. Z łatwością!

Israel Adesanya posiada niebieski pas BJJ, na który w 2018 roku promował go zresztą właśnie Andre Galvao. The Last Stylebender wyróżnia się jednak w szermierce na pięści i kopnięcia, jak na byłego kickboksera przystało. W zawodowej karierze jeszcze nigdy nie wygrał walki przez poddanie.Co ciekawe jednak, na okoliczność niepotwierdzonej jeszcze oficjalnie – choć zapowiedzianej przez Danę White’a – potyczki z rozdającym karty w wadze półciężkiej Janem Błachowiczem Israel Adesanya nie wykluczył odwołania się do walki na chwyty, przypominają, że był bliski poddania Kelvina Gasteluma.

Poniżej całe nagranie:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply