(VIDEO) Walk-off KO! Dan Ige soczystym lewym znokautował Damona Jacksona!

Dan Ige odniósł pierwsze zwycięstwo od prawie dwóch lat, efektownie nokautując Damona Jacksona.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas Dan Ige (16-6) efektownie znokautował Damona Jacksona (22-5-1).

Już w jednej z pierwszych akcji walki Ige ciosami z bliskiego dystansu posłał Jacksona na deski, ale ten natychmiast wrócił na nogi. Ige podkręcił jednak tempo, rozpoczynając polowanie. Zdzielił Jacksona kilkoma dobrymi ciosami na korpus w wymianach. Ige wywierał presję, zmuszając rywala do hasania przy ogrodzeniu. Dobre ciosy doszły głowy Jacksona.

W pewnym momencie walkę przerwano, bo sędzia uznał, że Ige trafił palcem w oko Jacksona. Powtórki pokazały jednak, że to krótkimi podbródka Dan rozbił oko rywala. Walkę wznowiono po dwóch minutach. Ige zdzielił rywala kombinacjami w półdystansie, zamykając rundę obaleniem.

W drugiej odsłonie Jackson zanotował co prawda kilka dobrych uderzeń, ale Ige niewiele sobie z nich zrobił. Nadal chętnie rozpuszczał ręce w kombinacjach, ataki na głowę przeplatając z tymi na korpus. W końcu srogim combo prawego na dół i lewego na szczękę ściął z nóg nacierającego Jacksona! Nie dobijał, odszedł.

Dan Ige powrócił tym samym na ścieżkę zwycięstw po trzech z rzędu porażkach.

Seria czterech kolejnych wiktorii Damona Jacksona dobiegła końca.