(VIDEO) „Tak tylko mówię!” – White kusi Khabiba, roztacza wizję kasowego rewanżu z Conorem

Dana White nie ustaje w staraniach o to, aby Khabib Nurmagomedov powrócił na trzydziestą walkę.

Sytuacja w mistrzowskiej rozgrywce kategorii lekkiej UFC w drodze do dzisiejszej gali UFC 257, która odbędzie się w Abu Zabi, nie jest jasna.

Nie wiadomo bowiem nadal, czy formalnie nadal urzędujący mistrz Khabib Nurmagomedov powróci kiedykolwiek do oktagonu. Po październikowym zwycięstwie z Justinem Gaethje Dagestańczyk ogłosił bowiem przejście na sportową emeryturę, decyzję tę motywując życzeniem matki oraz brakiem motywacji do dalszych występów.
Jednak od tamtego czasu sternik UFC Dana White jak mantrę powtarzał, że wierzy w powrót swojego mistrza. Podkreślał, że Dagestańczyk podjął decyzję o emeryturze pod wpływem emocji, przypominał, że jego zmarły ojciec chciał, aby karierę skończył z bilansem 30-0.

W zeszłym tygodniu w Abu Zabi doszło w końcu do spotkania White’a i Nurmagomedova. Amerykański promotor obwieścił wówczas triumfalnie, że nie wszystko stracone – Dagestańczyk miał jakoby zapewnić go, że obejrzy sobotnią galę UFC 257 i walki tamże Conora McGregora z Dustinem Poirierem oraz Michaela Chandlera z Danem Hookerem i jeśli wydarzy się tam coś spektakularnego, kto wie, być może powróci na 30. walkę.

Tymczasem w najnowszym odcinku serii Dana White: Looking for a Fight zaprezentowano migawki z gali UAE Warriors, którą obaj – White i Nurmagomedov – oglądali w Abu Zabi.

– Dane wskazują, że ta walka (McGregora) z Poirierem będzie większa niż twoja z Conorem pod kątem PPV – powiedział w pewnej chwili Dana do Khabiba. – Wyobraź sobie, co ty i Conor zrobilibyście w drugiej, kurwa, walce.

Nurmagomedov uśmiechnął się, trochę jakby zmieszany, trochę być może zmęczony.– Tak tylko mówię – powiedział z szelmowskim uśmiechem White. – Tak tylko mówię!

Co ciekawe kilka dni później Dagestański Orzeł w nieszczególnie zawoalowany sposób zaprzeczył słowom Dany White’a, wedle których swoją decyzję o powrocie uzależnia od przebiegu gali UFC 257. Stwierdził, że nie ma żadnych planów dotyczących stoczenia kolejnej walki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Khabib nie pojawi się na UFC 257. Wyleciał bowiem do Las Vegas. Tam za kilka dni ponownie spotka się z Whitem – i wtedy jakoby, przynajmniej wedle zapewnień amerykańskiego promotora, sprawa się rozstrzygnie.

Cały odcinek Looking for a Fight poniżej:

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. poziom78

    23 stycznia 2021 at 22:20

    Tak tylko mówię, chciałbym abu to Dustin wygrał.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply