UFC

(VIDEO) Srogie nokauty i niesamowite zwroty akcji – wyniki i najlepsze akcje Contender Series #2

Druga tegoroczna edycja Contender Series – gal, która dają szansę na kontrakt z UFC – okazała się fantastycznym widowiskiem.

Przed wtorkową galą Contender Series sternik UFC Dana White spotkał się z jej bohaterami, aby zmotywować ich do postawienia w oktagonie wszystkiego na szali – a to z uwagi na fatalną zeszłotygodniową edycję wydarzenia, w ramach której kontrakt z organizacją otrzymał tylko Joseph Pyffer (9-2).

I… Podziałało! We wtorek w UFC APEX odbyło się pięć efektownych walk, z których cztery zakończyły się nokautami, z czego trzy w pierwszych rundach. Po gali wszyscy zwycięzcy otrzymali kontrakty z UFC.

W starciu otwierającym wydarzenie Billy Goff (8-2) już w pierwszych sekundach został posłany na deski wysokim kopnięciem przez Shimona Smotritsky’ego (8-2), ale doszedłszy do siebie, rozbił i ubił rywala w pierwszej odsłonie.

W jedynym tego wieczoru starciu w wadze ciężkiej oszałamiającego poziomu nie stwierdzono, ale Waldo Cortes-Acosta (7-0) podtrzymał nieskazitelny bilans, rozbijając w pierwszej rundzie Danilo Suzarta (9-2).

Niepokonany bilans obronił też Francis Marshall (6-0), który w toczonej w żwawym tempie walce na pełnym dystansie mocno porozbijał także wcześniej niezwyciężonego Connora Matthewsa (5-1).

W wadze muszej popis dał skreślany przez bukmacherów Vinicius Salvador (14-4). Szalony Brazylijczyk o kapitalnych gabarytach i ciężkich rękach kilka razy posłał na deski twardego jak skała i chętnie odgryzającego się własnymi uderzeniami Shannona Rossa (13-6), ale z czasem zaczął opadać z sił. W końcówce drugiej rundy zdołał jednak znokautować Australijczyka. Dana White był zachwycony.

Emocji nie brakowało też w walce wieczoru, gdzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, pomimo iż wszystko potrwało 103 sekund. Dwukrotnie zaliczywszy deski, Chris Duncan (9-1) potężnym prawym znokautował Charliego Campbella (6-2).

Wyniki Contender Series #2 2022

155 lb: Chris Duncan (9-1) pok. Charliego Campbella (6-2) przez KO (cios), R1, 1:43
125 lb: Vinicius Salvador (14-4) pok. Shannona Rossa (13-6) przez TKO (ciosy), R2, 4:22
145 lb: Francis Marshall (6-0) pok. Connora Matthewsa (5-1) jednogłośną decyzją (2 x 30-27, 30-26)
265 lb: Waldo Cortes-Acosta (7-0) pok. Danilo Suzarta (9-2) przez TKO (ciosy), R1, 3:40
170 lb: Billy Goff (8-2) pok. Shimona Smotritsky’ego (8-2) przez TKO (ciosy), R1, 3:37

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button