UFC

(VIDEO) Sensacja! Meerschaert wrócił z dalekiej podróży, skończył Muradova!

Gremialnie skreślany Gerald Meerschaert zadał Makhmudowi Muradovi pierwszą porażkę w oktagonie UFC.

Największy bukmacherski underdog gali UFC Fight Night w Las Vegas Gerald Meerschaert (33-14) w starciu otwierającym kartę główną przetrwał trudne chwile w pierwszej rundzie, w drugiej sensacyjnie kończąc Makhmuda Muradova (25-7).
Meerschaert od początku ruszył do ostrych ataków, starając się zamknąć Muradova na ogrodzeniu. Uzbek hasał jednak mocno do boków, unikając zagrożenia. Walkę na chwilę przerwano po przypadkowym faulu Amerykanina, który wsadził rywalowi palce w oczy.
Po wznowieniu zdecydowana przewaga należała do zdecycodowanie szybszego Muradova, który w półdystansie ostrymi kombinacjami – także w kontrach – raz za razem wstrząsał Meerschaertem. Amerykanin wylądował kilka razy na plecach, aby uniknąć zagrożenia, ale Uzbek zapraszał go z powrotem na nogi, gdzie jego przewaga nie podlegała dyskusji.

Amerykanin nie składał jednak broni. Nadal nacierał, inkasował ciosy, okolicznościowo odgryzał się jakimś prostym. Obaj od czasu do czasu polowali na kopnięcia na głowę. Meerschaert trafił Muradova w krocze. Walkę przerwano na kilkadziesiąt sekund.

Po wznowieniu walczący z odwrotnego ustawienia Amerykanin podkręcił tempo, zaskakując Muradova kilkoma mocnymi ciosami oraz kopnięciem na głowę. Uzbek przetrwał jednak problemy, dochodząc do siebie i odpowiadając soczystymi sierpami. Jednak w końcówce rundy Gerald zdzielił Makhmuda srogim lewym sierpem, rzucając go na ogrodzenie. Tam unieruchomił go przy ogrodzeniu.Potężny prawy sierp w kontrze wylądował na szczęce Amerykanina w pierwszych sekundach drugiej rundy. Meerschaert nie tracił jednak rezonu, cały czas wywierając presję. W poczynania Uzbeka zaczynała wkradać się nerwowość i chaos.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Amerykanin rozkręcał się z każdą sekundą, rozpuszczając ręce i raz za razem dosięgając poniewierającego się po oktagonie rywala – wyraźnie już zmęczonego i naruszonego. W końcu zdzieliwszy go serią lewych, zanurkował pod bombami Uzbeka, kładąc go na plecach.
Z góry Meerschaert szybko zaszedł rywalowi za plecy, zapinając duszenie. Muradov nie miał wyboru – odklepał!

https://twitter.com/FTBVids_YT/status/1431805667807879168?s=20

Dla 33-letniego Amerykanina jest to drugie zwycięstwo z rzędu. Bilans Uzbeka w UFC wynosi teraz 3-1. Jego seria aż czternastu zwycięstw w karierze dobiegła końca.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button