UFC

(VIDEO) Bajeczna kontra! Sean O’Malley nowym mistrzem wagi koguciej! Znokautował Aljamaina Sterlinga w walce wieczoru UFC 292!

Zmiana na tronie kategorii koguciej UFC – w pojedynku wieńczącym galę UFC 292 w Bostonie Sean O’Malley pokonał faworyzowanego Aljamaina Sterlinga.
W walce wieczoru gali UFC 292 gremialnie skreślany Sean O’Malley (17-1) odebrał tytuł mistrzowski kategorii koguciej Aljamainowi Sterlingowi (23-4), nokautując Funk Mastera w drugiej rundzie zawodów.
Sterling od początku wywarł presję, starając się ustawić O’Malleya na ogrodzeniu. Pretendent hasał jednak wściekle do boków, nie dając się zamknąć na ogrodzeniu. Obaj zawodnicy korzystali głównie z kopnięć. Sean trafił dobrym frontalem na korpus – odczuł to kopnięcie wyraźnie Sterling. Oddał pole na kilkanaście sekund.

Powróciwszy do sił, znów wywarł presję. O’Malley skarcił go ładnym prostym. Mistrz grzmotnął middlekickiem – trafił. Dosięgnął też pretendenta kilkoma dobrymi lowkingami. Sterling odwoływał się niemal wyłącznie do kopnięć. Obaj zawodnicy regularnie zmieniali ustawienie, mieszając to klasyczne z odwrotnym.

Wiele się jednak w oktagonie nie działo. Sterling orbitował, opędzając się od O’Malleya lowkingami – i trafiał. Pretendent natomiast aktywnością nie grzeszył. Na 20 sekund przed końcem rundy pierwszej Aljamain wpadł w klincz, gdzie dobrze popracował pięściami.

Drugą odsłonę Sterling rozpoczął od kopnięć. O’Malley odpowiedział własnym, ale stracił równowagę i rywal ruszył na niego z impetem w poszukiwaniu obalenia. Sugar świetnie się jednak wybronił, a następnie doskonale czmychnął spod ogrodzenia. Walka przeniosła się na środek oktagonu.O’Malley mieszał ustawienie. Wyprowadził soczyste frontalne kopnięcie, które zanurzyło się w korpusie Sterlinga! Mistrz w odpowiedzi natychmiast spróbował skrócić dystans z lewym prostym, ale na to tylko czyhał O’Malley – na wstecznym przepuścił cios mistrza, ścinając go z nóg bajeczną kontrą prawym krzyżowym!

Początkowo Sugar jakby się zawahał, być może przekonany, że nie trzeba dobijać, ale gdy zdał sobie sprawę, że to nie koniec, doskoczył do Sterlinga i zrzucił precyzyjne bomby. Funk Master wił się, próbując się bronić, ale także z góry O’Malley selekcjonował ciosy, uderzając mocno i precyzyjnie. W końcu sędzia uznał, że wystarczy, przerywając pojedynek!

Sean O’Malley wygrał tym samym szóstą walkę z rzędu pod sztandarem UFC. Panowanie Aljamaina Sterlinga zakończyło się na trzech obronach tronu.

Po zwycięstwie Sugar wyraził gotowość na rewanż ze swoim jedynym pogromcą Marlonem Verą, który wcześniej wypunktował Pedro Munhoza.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Kontra świetna. Prędzej czy później to musiało wejść. Całkowicie niepotrzebne takie akcje ze strony Sterlinga, nie z tej klasy stójkowiczem jakim jest O’Malley. Widział ten cios, ale było już zdecydowanie za późno na reakcję. Pas zmieni właściciela bardzo szybko moim zdaniem. Dvalishvili zajedzie zapasami choć w stójce potrafi się mocno odsłonić i to może niepokoić.👑

Dodaj komentarz

Back to top button