KSWPolskie MMA

(VIDEO) Roberto Soldić nadal mistrzem! Ubił Patrika Kincla, zaprosił do walki Mameda Khalidova!

W pojedynku wieńczącym galę KSW 63 w Warszawie Roberto Soldić zdemolował Patrika Kincla.

W walce wieczoru gali KSW 63 Roberto Soldić (19-3) obronił pas mistrzowski wagi półśredniej, ubijając w trzeciej rundzie Patrika Kincla (24-10).
Obaj zawodnicy – walczący z odwrotnego ustawienia Chorwat i klasycznie ustawiony Czech – rozpoczęli pojedynek od delikatnych niskich kopnięć. Z czasem moc w kopnięciach zwiększyli. Kincl kopał głównie wewnętrznie, Soldić – zewnętrznie.

Ładna kiwka mistrza, który postraszył rywala lowkingiem, atakując kombinacją 1-2. Obaj zaatakowali kopnięciami na korpus – z powodzeniem. Szarża Chorwata, kontra zapaśnicza Czecha – Soldić dobrze się wybronił. Ładny krzyżowy w wykonaniu mistrza. Kolejna próba – ale tym razem Kincl zszedł do boku, kontrując ładnym prawym sierpem.
Robocop nieustannie wywierał presję, zmuszając przeciwnika do oddawania pola i hasania do boków. Dopadł Czecha z soczystym krzyżowym, po którym pod Kinclem ugięły się nogi. Pretendent spróbował zejścia do nóg, ale Soldić doskonale się wybronił, trafiając do półgardy. Kincl aktywnie pracował z dołu, szukając przetoczenia, ale Roberto pewnie kontrolował go z góry. W ostatnich sekundach rundy rozpuścił ręce.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Soldić

Soldić od pierwszych sekund rundy drugiej urządził sobie polowanie, starając się zapędzić rywala w miejsce, z którego mógłby go ustrzelić. Kincl odgryzał się jednak rywalowi okolicznościowymi kontrami, choć gdy Soldić ruszał do ataków, Czech chwilami chaotycznie brał nogi za pas.

Kincl poszukał obalenia, harując jak wół, aby przenieść walę do parteru. Nie bez problemów, ale w końcu dopiął swego, usadzając mistrza na czterech literach przy ogrodzeniu. Roberto poszukał gilotyny, ciągnąć wściekle. Złapał ciasno… Kincl przetrwał! Utrzymał się na górze, choć szczególnie aktywny nie był, skupiając się głównie na kontroli. Pomimo starań, Chorwat nie miał pomysłu na to, jak wrócić na nogi. Kincl utrzymał go na dole do końca rundy.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 KinclSrogi krzyżowy i seria kopnięć w wykonaniu Soldicia na otwarcie trzeciej rundy. Bomby na korpus doszły celu! Odczuł je bardzo mocno Czech, przewracając się przy ogrodzeniu. Soldić ruszył za naruszonym rywalem, trafiając do półgardy.

Z czasem Roberto przedarł się do dosiadu, strasząc rywala trójkątem rękami. Zarzucił jednak pomysł z poddaniem, rozpuszczając ręce. Bomba za bombą spadały na głowę unieruchomionego Czecha! Sędzia w końcu przerwał zawody, oszczędzając pretendentowi dalszych cierpień!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Dla chorwackiego Robocopa jest to szóste zwycięstwo z rzędu i druga udana obrona tytułu mistrzowskiego.
Po zakończeniu zawodów Roberto Soldić ruszył na trybuny, aby zaprosić do walki siedzącego w pierwszym rzędzie Mameda Khalidova. Czeczen zawitał później do klatki, potwierdzając zainteresowanie konfrontacją z Chorwatem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button