KSWPolskie MMA

(VIDEO) Pudzian po wojnie ubił z góry Jurasa!

W starciu wieńczącym galę KSW 61 w Gdańsku Mariusz Pudzianowski po wycieńczającej walce ubił w trzeciej rundzie z góy Łukasza Jurkowskiego.

Mariusz Pudzianowski (15-7) po walce, w której nie brakowało zwrotów akcji, pokonał Łukasza Jurkowskiego (17-12) w daniu głównym gali KSW 61, która odbyła się w Gdańsku.
Juras rozpoczął od podwójnego lewego prostego. Przestrzelił obrotowym kopnięciem, ale trafił prostym. Zdzielił wykroczną nogę Pudziana lowkingiem. Spokojne tempo. Mocny middlekick doszedł korpusu Pudzianowskiego.

Jurkowski ruchliwy, szukał lewych prostych. Dobrze skontrował krosem niskie kopnięcie Pudzianowskiego. Pudzian poprawił niskim kopnięciem – i trafił bardzo mocno i czysto. Fantastyczny lewy sierp w kontrze Jurasa! Zachwiał się Pudzianowski! Jurkowski poczuł krew, ale Pudzian poszukał obalenia. Łukasz wybronił się i walka wróciła na środek klatki.
Tam przewaga szybkościowa Jurasa była bardzo wyraźna. Trafiał ciosam. Poszukał obrotówki na głowę, ale minimalnie przestrzelił. Zdzielił natomiast rywala lewym sierpem w kontrze na prosty. Pudzianowski trafił sam ładnym prostym, a następnie przechwycił kopnięcie Łukasza, przenosząc walkę do parteru. Dwie minuty do końca walki.

Pudzianowski zrzucił kilka mocnych łokci z góry, ale Jurkowski odpowiedział łokciami i odzyskał gardę. Minuta do końca rundy. Mariusz polował na krótkie łokcie, obijając też okolicznościowo korpus rywala.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Pudzianowski

Ładny podwójny lewy prosty Łukasza na otwarcie rundy drugiej. Unika niskiego kopnięcia rywala. Trafia bezpośrednim lewy sierpowym. Szuka obrotowego łokcie, ale trafi równowagę – Pudzianowski rusza z obaleniem… I przewraca Jurkowskiego przy ogrodzeniu! Pudzianowski zrzucił kilka uderzeń, stabilizując pozycję w półgardzie.Coraz więcej uderzeń lądowało na głowie unieruchomionego na dole Jurkowskiego. Pudzianowski nie forsował jednak tempa, skupiając sę też na tym, aby nie dawać przestrzeni Jurasowi na wydostanie się. Łukasz próbował, ale Mariusz dobrze kontrolował go, tu i ówdzie zrzucając młoty. Kilka uderzeń doszło czysto głowy Jurkowskiego. Dwie minuty do końca drugiej rundy.

W końcówce Pudzian rozpuścił potężne bomby, dosięgając nimi mocne już rozbitego Jurkowskiego! Sędzia było włos od przerwania walki, ale Łukasz broni nie złożył i spróbował się wykaraskać – i sędzia nie przerwał. Był nawet bliski odwrócenia pozycji, ale skończył na dole.

https://twitter.com/ChillemDeebo/status/1401295205777690624?s=20

Punktacja Lowking.pl R2:
10-8 Pudzianowski

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Wydawało się, że Jurkowski nie wyjdzie do trzeciej rundy, ale… Wyszedł! Już w pierwszej akcji grzmotnął Pudzianowskiego obrotówką na korpus! Pudzianowski aż się zachwiał. Obrotówka na głowę! Przestrzelona. Lewy sierp doszedł jednak celu – pomimo gigantycznego zmęczenia! Pudzianowski idzie po obalenie… I położył Jurkowskiego!
Mariusz przedarł się do krucyfiksu, uderzając krótkimi ciosami. Widząc, że Jurkowski nie wydostanie się już z niedogodnej pozycji, sędzia przerwał zawody.

https://twitter.com/ChillemDeebo/status/1401294076616613893?s=20

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

KSW 61: Pudzian vs. Juras – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Back to top button