UFC

(VIDEO) Dostał obrotowym łokciem na treningu! Kelvin Gastelum wycofał się z walki z Shavkatem Rakhmonovem!

Planowana na wrzesień walka Kelvina Gasteluma z Shavkatem Rakhmonovem nie odbędzie się – nie wiadomo też, czy zostanie przełożona, bo obaj zawodnicy preferują odmienne terminy.

Interesująco zapowiadające się starcie pomiędzy niepokonanym Shavkatem Rakhmonovem i powracającym do kategorii półśredniej Kelvinem Gastelumem, które miało odbyć się 16 września w Las Vegas w ramach gali UFC Fight Night, zostało odwołane. Amerykanin doznał podczas treningu kontuzji, która wykluczyła go z występu, o czym poinformował w mediach społecznościowych, gdzie opublikował też nagranie z feralnej akcji.

Gastalum powiedział, że łokieć, jaki zainkasował od sparingpartnera, doprowadził do otwartego złamania kilku kości. Przeprosił Shavkata Rakhmonova, jego sztab oraz fanów.

Amerykanin zaproponował, aby starcie z Kazachem przenieść na listopadową galę UFC 295, która odbędzie się w nowojorskim Madison Square Garden.

Nomad widzi to jednak inaczej. Nadal jest zainteresowany konfrontacją z Gastelumem – ale we wcześniejszym terminie.

– Zgodziłem się na walkę na twoim terenie w Święto Niepodległości Meksyku w hali pełnej twoich fanów – napisał na Twitterze. – To nie mój problem, że nie dasz rady się tam stawić. Teraz twoja kolej, aby zaakceptować walkę na moim terenie w Abu Zabi na UFC 294. Chyba że zdałeś sobie teraz sprawę, że nasza walka to od początku był kiepski pomysł?

– Zapomniałeś wspomnieć, że z dietą też miałeś problem.

Listopadową galę UFC 295 w Nowym Jorku, na której chce walczyć Amerykanin, oraz październikową UFC 294 w Abu Zabi, którą preferuje Kazach, dzieli trzy tygodnie. Czy Gastelum przystanie na propozycję Rakhmonova? Nie wiadomo.

Ostatnimi czasy 31-letni Amerykanin regularnie wypada z walk z powodu problemów zdrowotnych. Wcześniej musiał wycofać się z pojedynków z Nassourdinem Imavovem oraz Dricusem Du Plessisem.

Shavkat Rakhmonov może pochwalić się w UFC nieskazitelnym bilansem 5-0. Ostatnio pokonał przez poddanie Geoffa Neala.

Kelvin Gastelum powrócił ostatnio – tj. w kwietniu – na zwycięskie tory po dwóch porażkach, zostawiając w pokonanym polu Chrisa Curtisa.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button