UFC

(VIDEO) „Niektórych gości mogę tam sprzątnąć” – oko w oko z Janem Błachowiczem! Kamaru Usman nadal łypie w kierunku wagi półciężkiej!

Rozdający od lat karty w wadze półśredniej Kamaru Usman nadal rozmyśla nad migracją do kategorii półciężkiej UFC.
Wieloletni dominant wagi półśredniej Kamaru Usman od dłuższego już czasu przebąkuje o potencjalnej migracji do kategorii półciężkiej, aby i tam ustanowić swoje rządy. Dlaczego nie do 185 funtów? Oczywiście z powodu swojego serdecznego medialnego druha Isralea Adesanyi, z którym wojować nie zamierza.

Do akcji Nigeryjski Koszmar powróci 20 sierpnia, w walce wieczoru gali UFC 278 stając do rewanżu z Leonem Edwardsem i zarazem szóstej obrony tytułu mistrzowskiego. Podczas sobotniej konferencji prasowej promującej galę Nigeryjczyk jak mantrę powtarzał co prawda, że skupia się wyłącznie na Jamajczyku, ale… Nie porzucił jeszcze myśli o migracji do 205 funtów!
– Żeby była jasność – zaznaczył Usman. – Wielu ludzi opowiada teraz, że już nie chcę tego zrobić, że to, że tamto, ale śmiertelnie poważnie mówiłem o udowodnieniu, że jestem numerem jeden P4P – byłem gotowy na przeskoczenie kategorii średniej… I nadal o tym myślę! Aby przeskoczyć wagę średnią i zdobyć pas wagi półciężkiej.

Zapytany o to, jak podobało mu się ostatnie starcie na szczycie wagi półciężkiej, w którym Jiri Prochazka zdetronizował Glovera Teixeirę, Kamaru Usman doprecyzował, że nie z każdym w 205 funtach chce walczyć.

– To była niewiarygodna walka – powiedział. – Pełen szacunek dla obu gości. Uważam po prostu, że mogę pokonać niektórych z tych gości. Niektórych! Zanim się na mnie wszyscy rzucicie, powiedziałem: niektórych.

– Są w tej dywizji rzeźnicy i jestem w stanie to uszanować, ale uważam, że niektórych gości, którzy byli tam na szczycie, prawdopodobnie bym sprzątnął.Kogo konkretnie ma na myśli Nigeryjski Koszmar? Otóż, nie stanowi to żadnego sekretu – wielokrotnie bowiem w ostatnich miesiącach Kamaru Usman przekonywał, że byłby w stanie pokonać Jana Błachowicza. Gdy natomiast na tronie 205 funtów rozsiadł się Glover Teixeira, mocarstwowe swoje plany Nigeryjczyk odstawił na półkę. Czy były natomiast zainteresowany starciem z aktualnym mistrzem Jirim Prochazką? Tego nie wiadomo.

Kamaru Usman i Jan Błachowicz mieli zresztą okazję przyjacielsko zmierzyć się wzrokiem podczas gali UFC 276 w Las Vegas.
Dążący do mistrzowskiego starcia z Jirim Prochazką Cieszyński Książę opublikował też poniższe zdjęcie ze spotkania z Nigeryjczykiem.

– A więc mówisz, że ludzie nazywają cię „Nigeryjskim Koszmarem”… Potworem – napisał Polak. – Dobrze. Poluję na potwory. Nie ma znaczenia, jak bardzo są przerażające.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button