UFC

(VIDEO) Nate Diaz poddał Tony’ego Fergusona!

W walce wieczoru gali UFC 279 pomiędzy dwoma zaprawionymi w bojach legendami Nate Diaz pokonał Tony’ego Fergusona.
W starciu wieńczącym galę UFC 279 w Las Vegas Nate Diaz (21-13) po krwawym widowisku pokonał Tony’ego Fergusona (25-8).
Diaz zaatakował agresywnie od pierwszych sekund, ale kreatywny Ferguson nie dał się zepchnąć do defensywy. Przechwycił kopnięcie Diaza, przewracając go, ale nie zszedł za rywalem do parteru. Walka wróciła na nogi.

Tam Diaz zblokował jedno z niskich kopnięć Fergusona, powodując spore rozcięcie na nodze El Cucuy. Tony regularnie polował na różnorodne łokcie, podczas gdy Nate starał się uspokoić walkę za pomocą ciosów prostych.

Ferguson zdzielił rywala kilkoma dobrymi lowkingami. Diaz odpowiedział liśćmi i ładnym sierpem, o czym nie omieszkał poinformować rywala. W końcówce rundy obaj zawodnicy trafili ciosami na głowę.

Od początku drugiej rundy El Cucuy polował na łokcie. Trafił Diaza srogim sierpem na zakończenie kombinacji. Dziwaczny styl Fergusona sprawiał stocktończykowi problemy.

Tony zdzielił Nate’a dobrymi lowkingami. Diaz odpowiedział kombinacją. Presja ze strony Nate’a rosła. Kolejne ciosy wylądowały na głowie miotającego się po klatce Fergusona. Jego łuk brwiowy był już mocno rozcięty.

El Cucuy grzmotnął rywala mocnymi lowkingami na zakończenie rundy. Zaczynały one sprawiać Diazowi coraz więcej problemów.Ferguson rozpoczął rundę trzecią od serii kopnięć na nogi, korpus i głowę. Diaz skarcił go kontrującym prawym sierpem. Kolejne lowkingi Fergusona doszły celu. Wykroczna noga stocktończyka byłą już zmasakrowana.

Diaz zaczął prowokować Fergusona, chadzając do boku i unikając jakby walki, by nagle doskakiwać z ciosami. Ferguson próbował kontrować łokciami, ale presja ze strony Diaza stawała się dla niego problematyczna. Wielokrotnie zmuszony był do salwowania się chaotyczną ucieczką, inkasując sporo uderzeń.

Nadal jednak El Cucuy pozostawał w grze, kontynuując ostrzał wykrocznej nogi stocktończyka. W ostatnich sekundach Diaz potraktował rywala ładnym krosem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Srogi frontal autorstwa Fergusona na otwarcie czwartej rundy. Tony spróbował obalenia, ale wyjątkowo nieporadnie.

Lowking wylądował na wykrocznej nodze Diaza. Stocktończyk regularnie zmieniał już ustawienie na klasyczne, aby dać odpocząć zmasakrowanej nodze.

Diaz trafił mocną kombinacją, ruszając do ataku, ale Ferguson w swoim stylu wziął nogi za pas – jakby karykaturalnie i chaotycznie ale skutecznie. Kolejnam kombinacja autorstwa Nate’a doszła celu. Stocktończyk wyraźnie nabierał wiatru w żagle, podczas gdy Ferguson coraz bardziej chaotycznie miotał się przy ogrodzeniu.
Nacierający Diaz przechwycił w pewnym momencie głowę przewracającego go Fergusona, próbując zapiąć gilotynę – i zrobił to! El Cucuy poddał walkę po raz pierwszy w swojej karierze w UFC!

W wywiadzie udzielonym po walce Nate Diaz, dla którego był to ostatni pojedynek w kontrakcie z UFC, tajemniczo zapowiedział, że chce teraz zrobić sobie przerwę od UFC, aby pokazać światu, jak podbija się inny sport. Później chętnie do oktagonu wróci.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

    1. Oglądałem gdzieś cały materiał rozbijający psychologicznie na części pierwsze Tony’ego Fergusona i wniosek z niego był taki, że Gaethje odebrał mu duszę (wystarczy spojrzeć na zdjęcie plakatowe przed tą walką, a potem na obecne, by zauważyć co nieco). Też jestem tego samego zdania.

Dodaj komentarz

Back to top button