Polskie MMA

(VIDEO) „Longer” miłosierny! Zlitował się nad wyraźnie słabszym rywalem, poddając go!

Michał Andryszak oszczędził zdrowia Jackowu Kujtkowskiemu podczas sobotniej gali Envio Fight Night.
Dziesięć lat temu w ramach gali Gladiator Challenge James Irvin w przedostatniej – jak się później okazało – walce w swojej sportowej karierze skrzyżował rękawice z biorącym ją w ostatniej chwili Mike’em LaFlairem, dla którego był to zresztą wówczas zawodowy debiut.

Zdając sobie wówczas sprawę z gargantuicznej przewagi umiejętności i wyszkolenia, jaką miał po swojej stronie, Piaskun okazał krągłemu nieborakowi, prawdopodobnie ściągniętemu w ostatniej chwili z kanapy, nie lada łaskę. Okopawszy jego nogi i korpus, z dziecinną łatwością przewrócił niegramotnego rywala, litując się nad nim i poddając go balachą.

Cała walka poniżej.
Tymczasem w sobotę w Bydgoszczy w ramach gali Envio Fight Night ’22 doszło do bliźniaczo podobnych scen. Michał Andryszak w walce wieczoru wydarzenia miał skrzyżować rękawice z Krzysztofem Wiśniewskim, który jednak w ostatniej chwili z powodu kontuzji zmuszony był do wycofania się ze startu. Jego miejsce zajął toczący drugi pojedynek w zawodowej karierze Jacek Kujtkowski.

W klatce zdecydowana przewaga należała oczywiście do Longera, który spokojnie hasał do boku, unikając pojedynczych szarży nacierającego rywala. W końcu posłał go na deski soczystym prawym, po czym oddalił się, nie szukając nawet dobitki. Kujtkowski pokazał jednak charakter – wrócił na nogi i ponownie ruszył na Andryszaka.

Reprezentant Ankosu MMA poszukał jeszcze prawicy, ale w końcu – zdając sobie sprawę, że Jacek nie jest dla niego równorzędnym rywalem – przewrócił go. Z góry nie potraktował rywala ani jednym uderzeniem! Zamiast tego zaczął pracować nad trójkątem rękami. Przedarłszy się do dosiadu, zmusił w ten sposób Kujtkowskiego do poddania walki.

Cała walka poniżej (z WWF – Walki Według Filipa).Dla 30-letniego Longera była to druga wygrana z rzędu i trzecia w ostatnich czterech występach. Serii dwóch zwycięstw były pretendent do pasa mistrzowskiego KSW nie miał od 2017 roku.

Aktualizacja: menadżer Michała Andryszaka Paweł Kowalik wyjaśnił, jak doszło do zestawienia jego zawodnika z Jackiem Kujtkowskim.
– Kujtkowski się przyklepał w czwartek – napisał. – Chcieliśmy Brazylijczyka, który ma 30 walk pro, ale nie było zgody FEN na tego rywala, potem był zawodnik z Ukrainy (23 walki pro), któremu nie wydano zgody z urzędu wojskowego na opuszczenie kraju. Fajnie, że udało się uratować walkę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button