Rizin Fighting Federation

(VIDEO) Kyoji Horiguchi zarąbał lowkingami Kaia Asakurę, sięgnął po pas RIZIN

Kyoji Horiguchi sięgnął po pas mistrzowski kategorii koguciej, detronizując Kaia Asakurę podczas gali RIZIN 26.

W daniu głównym sylwestrowej gali RIZIN 26, która odbyła się w Saitamie, Kyoji Horiguchi (29-3) zrewanżował się Kaiowi Asakurze (16-3) za ubiegłoroczną porażkę – ubił rywala w pierwszej rundzie, sięgając po pas mistrzowski kategorii koguciej.

Obaj zawodnicy rozpoczęli uważnie, choć intencje ochoczo zmieniającego ustawienie Horiguchiego były jasne – rozbić wykroczną nogę rywala atomowymi lowkingami na wysokości łydki. Pierwsze trzy weszły czysto, sprawiając nieomal ścinając Askurę z nóg.

Kai odpowiedział identycznym niskim kopnięciem. Horiguchi przepuścił kilka ataków, nie dając się zamknąć na linach. Zdzielił rywala soczystym krosem. Pozostawał dla Asakury nieuchwytny.




Początkiem końca mistrza okazał się kolejny potężny lowking pod kolano, którym grzmotnął go Horiguchi. Zainkasowawszy kopnięcie, Asakura ledwie ustał, wyraźnie je odczuwając. Jego mobilność spadła, zmieniał ustawienie, wyraźnie obawiał się przenoszenia ciężaru ciała na wykroczną nogę.

Horiguchi rozpoczął polowanie na kolejne niskie kopnięcie, ale Asakura zdołał ich uniknąć. Poszukał w pewnej chwili latającego kolana, ale Horiguchi nie dał się trafić, z klinczu krótkim prawym posyłając rywala na deski. Rzucił się za naruszonym rywalem, zasypując go gradem uderzeń. Widząc to, sędzia przerwał pojedynek, choć oddać trzeba Asakurze, że cały czas się bronił, skręcał, pracował. Wydaje się jednak, że gdyby nawet przetrwał, zmasakrowana noga uniemożliwiłaby mu zwycięstwo.

Poniżej cała walka:



https://www.youtube.com/watch?v=bClkNaat9Uo

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button