UFC

(VIDEO) Krótkie spotkanie Mateusza Gamrota z Islamem Makhachevem: „5 kg więcej suchego mięśnia ode mnie!”

Sposobiący się do sobotniego powrotu do oktagonu Mateusz Gamrot opowiedział o pierwszych wrażeniach ze spotkania na żywo Beneila Dariusha, Islama Makhacheva i Charalesa Oliveiry.
W sobotę Mateusz Gamrot stanie do walki, która przy korzystnych wiatrach może otworzyć mu drzwi do mistrzowskiej rozgrywki w wadze lekkiej UFC. Rywalem Polaka podczas gali UFC 280 w Abu Zabi będzie rozpędzony serią siedmiu zwycięstw Beneil Dariush.

W drodze do walki tej często podnosi się fizyczność irańskiego Amerykanina. Jest to bowiem spory lekki o masywnej budowie ciała. Będzie miał nad Polakiem centymetr przewagi wzrostu i cztery centymetry przewagi zasięgu ramion.
Jako że od około tygodnia obaj zawodnicy przebywają już w Abu Zabi, to trudno się dziwić, że ich drogi zdążyły się już przeciąć. W wywiadzie udzielonym Michałowi Tuszyńskiemu z portalu MMARocks.pl Gamer opowiedział o swoich wrażeniach ze spotkania z Bennym, przyznając, że spodziewał się, iż ten będzie jednak większy.

– Chyba w poniedziałek na śniadaniu żeśmy się spotkali – powiedział Mateusz. – Wzajemny szacunek, podanie ręki, ale też zauważyłem, że „ej, ale ty, on nie jest wcale duży”, więc wydaje mi się, że może być moich gabarytów.

– Oczywiście on też robi wagę, ja robię wagę, więc nie ma też takiego dokładnego odwzorowania. Zobaczymy, co się wydarzy na walce w oktagonie, ale to było właśnie takie optymistyczne. Mówię, ty, jest taki jak ja.W Abu Zabi przebywają też do dawna bohaterowie walki wieczoru i potencjalni rywale Mateusza Gamrota – Charles Oliveira oraz niestroniący od kilku miesięcy od komplementowania Polaka Islam Makhachev. Także z nimi reprezentant American Top Team i Czerwonego Smoka miał już okazję się zobaczyć.

– Bo w porównaniu do Islama… – powiedział Polak, nawiązując jeszcze do gabarytów Dariusha. – Jak widziałem Islama czy Charlesa Oliveirę, to oni są po prostu gabarytowo dużo więksi ode mnie. To już jest taki, wydaje mi się, element, który ciężko przeskoczyć, bo raz – są wyżsi, a dwa – mają większy szkielet, większy kręgosłup, są szersi w barkach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Ja naturalnie ważę tak 79-80 kg. To jest moja naturalna waga. Podejrzewam, że ich naturalna waga to jest takie 85 kg, czyli to jest o 5 kg więcej takiego suchego mięśnia.

– Wydaje mi się, że nie mam się co usztywniać tak, żeby ich doganiać gabarytowo czy siłowo, tylko po prostu muszę się skupić na innych swoich aspektach – takich jak kondycja, wytrzymałość czy spryt. Tam szukać swoich rozwiązań w walce.
Nie myli się Gamer w temacie wagi Dagestańczyka. Kilka lat temu jego były klubowy kolega z American Kickboxing Academy Josh Thomson zdradził, że Islam Makhachev waży na co dzień właśnie nieco ponad 85 kilogramów, a do oktagonu na walkę wnosi około 82 kg.

Jak wyglądało spotkanie Mateusza Gamrota z Beneilem Dariushem czy Charlesem Oliveirą? Nie wiadomo. Kamery Anatomy of a Fighter uchwyciły natomiast migawki ze spotkania Polaka z Islamem Makhachevem. Dagestańczyk podpisywał akurat plakaty, gdy zjawił się Gamer podając dłoń jemu, Zubairze Tukhugovowi oraz Abubakarowi Nurmagomedovowi.

Poniżej spotkanie Gamera z Islamem.
Szczegółową analizę walki Gamrot vs. Dariush przedstawiliśmy tutaj.

Powyższy fragment jest widoczny od 6:28 poniższego nagrania.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button