Bellator

(VIDEO) Koncert Usmana Nurmagomedova! Dagestańczyk zdemolował Bensona Hendersona!

Z dziecinną łatwością rozprawił się w daniu głównym gali Bellator 292 Usman Nurmagomedov z Bensonem Hendersonem.
Fantastyczną formą w walce wieczoru gali Bellator 292 w San Jose błysnął mistrz wagi lekkiej Usman Nurmagomedov (17-0). Dagestańczyk koncertowo rozprawił się z byłym mistrzem UFC Bensonem Hendersonem (30-12), kończąc Amerykanina w pierwszej rundzie.

Obaj zawodnicy rozpoczęli od serii kopnięć. Henderson trafił lowkingiem, podczas gdy Nurmagomedov grzmotnął go frontalem na korpus oraz middlekickiem na korpus. Kopnięcia te okazały się kluczowe, bo kilka sekund później Dagestańczyk zaatakował brazylijskim kopnięciem – podczas gdy Amerykanin spodziewał się kolejnego ataku na doły, zainkasował soczyste kopnięcie na głowę, po którym runął na deski.
Usaman rzucił się za naruszonym rywalem z kanonadą uderzeń, zachodząc mu w kotle za plecy. Dużo ciosów i łokci wylądowało na głowie Hendersona. Nurmagomedov w pewnym momencie przeszedł jednak do prób duszenia zza pleców, choć Amerykanin dobrze się bronił.

Mistrz zaatakował kilkoma kolejnymi uderzeniami, wykorzystując chwilę nieuwagi Hendersona, aby zapiąć ciasne duszenie. Amerykanin bronił się przez chwilę, ale w końcu nie wytrzymał – poddał walkę!

Narożnik Dagestańczyka – złożony z jego brata Umara Nurmagomedova, przyjaciół Islama Makhacheva i Islama Mamedova oraz trenera Javiera Mendeza – eksplodował z radości.

– Mój brat! – krzyczał wniebogłosy Umar. – Mój brat!

– Tak dobrze, tak dobrze – dodał później. – Bardzo się stresowałem. Wspaniale!

– Dobry występ – ocenił Islam. – Nie spodziewałem się, że to będzie łatwa walka, bo gość posiada ogromne doświadczenie w tym sporcie. Jednak to nowa generacja. Głód walki. Chce wygrać Grand Prix i nie odda tego pasa nikomu.Wraz z fiaskiem założeń – bo planował wygrać Grand Prix i dopiero wtedy zawiesić rękawice na kołku – 39-letni Smooth ogłosił po zakończeniu pojedynku przejście na sportową emeryturę.

– Szczerze mówiąc, to wszystko zasługa Boga – powiedział po zwycięstwie Usman. – Nie mogę mówić o sobie, że jestem taki czy taki. To jest nic. Mam coś, w co wierzę, co mnie uspokaja. Dzisiaj Bóg dał mi zwycięstwo. Cieszę się.

– Oczywiście gość był legendą, więc byłem trochę zdenerwowany. Przeciwko niemu zawsze może się coś wydarzyć. Nawet gdy go trafiłem, nie złożył broni. Nigdy się nie poddaje.

W półfinale Grand Prix Usman Nurmagomedov zmierzy się z wygranym starcia Mansoura Barnaouiego (20-4) z Brentem Primusem (11-3), które odbędzie się w maju w Paryżu.

Pełne wyniki gali Bellator 292 i najlepsze akcje – tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button