UFC

(VIDEO) Kanonada uderzeń! Profesor Alexander Volkanovski rozbił Yaira Rodrigueza!

Koniec dwukrólewia w kategorii piórkowej – w walce wieczoru gali UFC 290 kapitalnie dysponowany Alexander Volkanovski pokonał Yaira Rodrigueza.

W pojedynku wieńczącym galę UFC 290 w Las Vegas Alexander Volkanovski (26-2) pokonał Yaira Rodrigueza (15-4).

Obaj zawodnicy od początku walki nieustannie mieszali ustawienie klasyczne z odwrotnym. Yair poszukał kopnięć na kolano, atakując następnie na głowę – ale Volkanovski w porę się odchylił. Po półtorej minuty Meksykanin trafił dobrym kopnięciem na korpus, ale potem przy kolejnej próbie techniki nożnej Volkanovski przeniósł walkę do parteru, trafiając do gardy Meksykanina.

Australijczyk przeniósł akcję w oklice siatki, wbijając w nią Yaira. Zaatakował kilkoma uderzeniami i łokciami. Pantera z czasem wrócił co prawda na nogi, ale Volkanovski haczeniem z powrotem położył go na plecach. Przedarł się do półgardy, dosięgając Rodrigueza kilkoma uderzeniami. W końcówce rundy jeszcze podkręcił tempo. Obaj rozpuścili ciosy, ale to te Australijczyka ważyły więcej.

Drugą odsłonę Meksykanin rozpoczął od serii różnorodnych kopnięć. Volkanovski wywierał jednak presję, niewiele sobie z bogatego arsenału Rodrigueza robiąc. W końcu potraktował Meksykanina dobrymi ciosami, rzucając się na niego – ten jednak skontrował srogim sierpem. Na nic się to jednak zdało, bo Volkanovski sfinalizował obalenie.

Meksykanin próbował się zrywać, kręcić, ale Australijczyk był o krok albo i dwa przed nim. Coraz więcej uderzeń spadało na głowę mocno już porozbijanego i zakrwawionego Rodrigueza. Meksykanin próbował odgryzać się łokciami z pleców, ale inkasował znacznie więcej uderzeń. Do narożnika schodził mocno porozcinany i zalany krwią.

Także do rundy trzeciej Rodriguez wyszedł z entuzjazmem. Poszukał różnorodnych kopnięć, czasami kończąc nimi kombinacje pięściarskie. Volkanovski spokojnie jednak bronił się przed nimi albo je przepuszczał. Do czasu jednak, bo w końcu Yair grzmotnął rywala ładnym kopnięciem na głowę, poprawiając krosem oraz kopnięciem na korpus. Australijczyk pozostał jednak niewzruszony, jedynie kiwnięciem głowy sygnalizując, że uderzenia doszły.

W szermierce na pięści Volkanovski był sprawniejszy, ale Rodriguez aktywnie opędzał się od niego kopnięciami, udanie broniąc się też przed próbami zapaśniczymi autorstwa Australijczyka. Walkę na moment przerwano po przypadkowym zderzeniu głowami.

Po wznowieniu pojedynku Pantera rozkręcił się jeszcze bardziej. Zdzielił Australijczyka kopnięciami, ciosami. Niby nie robiły one wielkiego wrażenia na Volkanovskim, ale Meksykanin wyraźnie łapał rytm walki. Do czasu jednak. Australijczyk w końcu skarcił kopiącego rywal srogim prawym sierpem, wyraźnie go naruszając.

Meksykanin cofnął się na ogrodzenie, gdzie Volkanovski zasypał go gradem uderzeń na korpus i głowę, następnie wynosząc Rodrigueza i ciskając nim o deski. Z góry rozpuścił kanonadę uderzeń, zmuszając sędziego do przerwania pojedynku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button