UFC

(VIDEO) Dricus Du Plessis z najcenniejszym zwycięstwem w karierze! Poddał Darrena Tilla!

Dricus Du Plessis nadal nie do zatrzymania w UFC! Afrykaner po świetnej walce pokonał w Las Vegas Darrena Tilla!

Były mistrz KSW Dricus Du Plessis (18-2) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, pokonując Darrena Tilla (18-5-1) podczas gali UFC 282 w Las Vegas.

Till od początku wywarł presję. Du Plessis poszukał zewnętrznych niskich kopnięć. Brytyjczyk odpalił uderzenia, ale Afrykaner wybronił się gardą. Dricus zszedł w tempo po obalenie, przewracając Tilla.

Brytyjczyk co prawda wrócił na kolana przy ogrodzeniu, ale tam został unieruchomiony przez Du Plessisa, który zasypał go gradem uderzeń. Till przekonywał sędziego, że wszystko jest w porządku, starając się blokować uderzenia, ale zainkasował ich naprawdę sporo. Stillknocks strzelał jak z kałasznikowa!

Du Plessis utrzymał Tilla w klinczu, efektownie ciskając nim o deski. Zaszedł bezradnemu Brytyjczykowi za plecy, tam inkasując kolejne uderzenia! Totalna dominacja Afrykanera!

Du Plessis zapiął trójkąt na brzuchu Goryla, szukając duszenia zza pleców. Till jednak nie odklepał! Ba! Z czasem zdołał nawet wrócić na nogi! Tam zapolował na gilotynę, ale nie zdołał jej sfinalizować. Znalazł się jednak na górze, atakując naruszonego jakby Du Plessisa uderzeniami. Afrykaner jednak nie tylko przetrwał, ale też wrócił na nogi i w ostatnich sekundach przewrócił Tilla.

Till rozpoczął rundę drugą z animuszem. Kombinacjami próbował przedzierać się przez gardę Du Plessisa. Afrykaner wydawał się już zmęczony. Kilka uderzeń wylądowało na głowie Dricusa.

Brytyjczyk atakował też chętnie lowkingami. W poczynania Afrykanera wdawał się niepokój! Sroga kontra autorstwa Tilla! Latające kolano! Du Plessis idzie w desperackie obalenie… Przewrócił Brytyjczyka! Ten jednak po kilkunastu sekundach wrócił na nogi i znów podkręcił tempo w stójce.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Goryl skontrował lowkinga rywala bajecznym łokciem. Kolejne ciosy Brytyjczyka doszły celu, ale… Afrykaner nadal stał! Ba! Odgryzał się okolicznościowo uderzeniami. Nie było jednak wątpliwości, kto rozdaje karty w stójce – Darren Till.

Jednak Agrykaner broni nie złożył, idąc w zapasy. Na środku oktagonu przewrócił nieporadnego w walce na chwyty Tilla, z góry dosięgając go kilkoma bombami. W samej końcówce zaatakował jeszcze ciasną skrętówką, ale Goryl przetrwał do syreny kończącej drugą odsłonę.

Pierwsza minuta szermierki na pięści i kopnięcia w rundzie trzeciej poszła na konto nieco aktywniejszego Tilla. Du Plessis nigdzie się jednak nie wybierał. Zdzielił rywala prostymi, poprawił lowkingami. Śliczna kontra lewym sierpem w wykonaniu Afrykanera.

W połowie trzeciej rundy Stillknocks znów z łatwością obalił Goryla. Ba! Od razu trafił do dosiadu, skąd zasypał rywala gradem uderzeń! Till oddał plecy, co Du Plessis natychmiast wykorzystał zmuszając go do poddania duszeniem.

https://twitter.com/FireMMAVids/status/1601789741304782849?s=20&t=sQz3hliWBneYh5Hb-4yvVg

https://twitter.com/thingsufc1/status/1601789999329906689?s=20&t=sQz3hliWBneYh5Hb-4yvVg

Afrykaner wyśrubował tym samym swój bilans w UFC do 4-0.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Back to top button