(VIDEO) Donald Cerrone poddany przez Jima Millera! Ogłosił zakończenie kariery!

Jim Miller zrewanżował się Donaldowi Cerrone za porażkę sprzed ośmiu lat, poddając Kowboja w drugiej rundzie podczas gali UFC 276 w Las Vegas.

Donald Cerrone (36-17) przegrał w rewanżowym starciu z Jimem Millerem (35-10) podczas gali UFC 276 w Las Vegas. Po walce zakończył karierę.

Pierwsza połowa pierwszej rundy toczyła się w stójce, gdzie to Kowboj był skuteczniejszy – trafiał frontalem na korpus, zdzielił rywala kilkoma kombinacjami ciosów.

Jednak w połowie rundy Miller wykorzystał kopnięcie Cerrone, przenosząc walkę do parteru. W pewnym nawet momencie znalazł się w dosiadzie, ale Cerrone wydostał się, odwracając pozycję. Miller był jednak aktywniejszy z pleców, choć nie wynikało z tego wiele. W ostatnich sekundach Donald poszukał skrętówki, a potem balachy – ale Jim spokojnie się wybronił.

W drugiej rundzie walka była wyrównana – do czasu. Obaj zaatakowali kopnięciami lewą nogą – Cerrone trafił na głowę, Miller na korpus. Rzecz w tym, że Kowboj stracił równowagę, a gdy próbował wracać na nogi, Miller kapitalnie zaatakował gilotyną, wykluczając też rękę rywala. Donald po krótkiej walce nie miał wyboru – odklepał!

Po zakończeniu pojedynku, który stanowił dla niego szóstą kolejną porażkę, 39-letni Donald Cerrone ogłosił zakończenie sportowej kariery. Stwierdził, że już nie kocha sportu i zamierza skupić się na aktorstwie.

Dla prawie 39-letniego Jima Millera była to trzecia wygrana z rzędu. Zwycięzca został też rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę wiktorii pod banderą UFC – ma ich na koncie 24.