UFC

(VIDEO) Dominacja! Brendan Allen rozbił i poddał Paula Craiga w walce wieczoru gali UFC Vegas!

W pojedynku wieńczącym galę UFC Fight Night w Las Vegas kapitalnie usposobiony Brendan Allen pokonał Paula Craiga.
Brendan Allen (23-5) zdominował i poddał Paula Craiga (17-7-1) w walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas, czyniąc tym samym ważny krok w kierunku mistrzowskiej rozgrywki w kategorii średniej.
Allen rozpoczął walkę lepiej, trafiając Craiga ładnym krosem i lowkingiem. Szkot wywierał presję, ale nie wyprowadzał uderzeń. Zainkasował prawy na korpus. W końcu wpadł w klincz, ustawiając Allena plecami na ogrodzeniu. Tam pracował nad obaleniem.

Amerykanin fantastycznie jednak cisnął rywalem o deski, trafiając od razu do dosiadu. Rozpuścił ręce, jednym z uderzeń trafiają mocno z góry. Szkot zepchnął go do półgardy. Cały czas pracował nogami, aby wytrącić rywala z równowagi. Allen utrzymywał się na górze, ale nie miał okazji do wyprowadzenia ataku.

Ba! Craig fantastycznie wybrał nogę Allena, atakując naciskówką na łydkę! A może też skrętówką? Amerykanin świetnie jednak się wykręcił i sam zagroził rywalowi atakiem na nogę. Po fantastycznym kotle walka trafiła na nogi, ale Allen szybko zza pleców obalił rywala, trafiając do dominującej pozycji. Z góry zdzielił jeszcze Craiga dobrym uderzeniem.

Już w pierwszej akcji drugiej rundy Allen zdzielił Craiga potężnym krosem, wyraźnie nim wstrząsając. Sam też jednak trafił Amerykanina. Szkot odczuł jednak cios mocniej, idąc w zapasy – Allen wybronił się i zszedł do gardy Craiga. Srogi łokieć spadł na głowę szkockiego zawodnika.

Craig pracował z pleców, szukając poddania. Allen fantastycznie jednak przedarł się do dosiadu. Zaatakował trójkątem rękami, ale Craig wybronił się, dodatkowo wybierając też nogę Amerykanina. Allen wyswobodził ją, trafiając kolejnymi uderzeniami z góry – choć Craig cały czas był aktywny z pleców. Amerykanin ciasno go jednak kontrolował, nie dając rywalowi wiele przestrzeni.Brendan świetnie powstrzymał próby trójkątów w wykonaniu Paula. Tu i ówdzie przemycał ostre łokcie z góry. Szkot był już mocno porozcinany, jego twarz była zakrwawiona. W końcówce Allen zaszedł jeszcze rywalowi za plecy, zapinając duszenie, ale rozbrzmiała syrena kończąca drugą rundę.

Trzecią odsłonę Allen rozpoczął od srogiej kombinacji, którą zmusił Craiga do desperackiego obalenia. Zagroził następnie Szkotowi gilotyną, a następnie zaszedł mu za plecy, zapinając piekielnie ciasne duszenie. Złamany już na tym etapie walki Szkot poddał walkę. Poniżej nagranie z poddania.
28-letni Amerykanin odniósł tym samym już szóste zwycięstwo z rzędu, w tym czwarte kolejne przez duszenie zza pleców.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button