Polskie MMATrening MMAUFC

(VIDEO) „Dawno nie czułem takiej presji i takiego tempa w parterze” – Jan Błachowicz o kulankach z kluczowym sparingpartnerem przed UFC 267

Jan Błachowicz opublikował pierwszą część videoblogu przed galą UFC 267, w ramach której zmierzy się z Gloverem Teixeirą.

Mistrz kategorii półciężkiej UFC Jan Błachowicz rozpoczął kilka tygodni temu przygotowania do drugiej obrony złota, do której dojdzie 30 października w ramach gali UFC 267 w Abu Zabi. Polak stanie tam naprzeciwko rozpędzonego serią pięciu zwycięstw Glovera Teixeiry.
Na kanale YT Cieszyńskiego Księcia pojawił się właśnie pierwszy odcinek videobloga z jego przygotowań do walki. A w tych Polak mocno stawia na szlify parterowe – właśnie bowiem w walce na chwyty brazylijski pretendent jest najgroźniejszy.

W materiale zaprezentowano migawki z kulanek polskiego mistrza z Gerardem Łabińskim, które odbyły się w warszawskiej Copacabanie.
27-latek to jeden z najlepszych specjalistów od brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce, czarny pas od 2017 roku z nadania Leandro Lo. Łabiński może pochwalić się takimi osiągnięciami jak między innymi pierwsze miejsce w Abu Dhabi Grand Slam z 2017 roku czy pierwsze miejsca w IBJJF South Brazilian Championship i IBJJF Curitiba Summer Open z 2019 roku.

– Trening parterowy, jiu-jitsu, bo wiadomo, że Glover pomimo że umie uderzyć, to jego główną bronią jest parter, więc trzeba być na to gotowym – powiedział na nagraniu Jan Błachowicz. – Stąd pomoc Gerarda. W moim odczuciu mega dobry zawodnik. Sam zresztą odrobił lekcje, pooglądał dużo walk Glovera – nie tylko z MMA, ale też z jiu-jitsu, więc stara się go fajnie imitować. Będziemy korzystać z jego pomocy do końca.

– Fajnie poczuć presję, trochę inny ruch. Ktoś inny, więc te emocje podczas kulanki też były inne. Fajnie. Fajny trening.

Jakie natomiast elementy w parterowej grze Gerarda zrobiły na cieszynianinie największe wrażenie?– Dawno nie czułem takiej presji – przyznał Błachowicz. – Takiego tempa, jeśli chodzi o walkę parterową. To było fajne, że narzucił takie tempo, taką presję. To jest zawodnik na wysokim poziomie, jeśli chodzi o chwyty, więc jego gra była dużo bardziej wszechstronna niż to, co my robimy w MMA. My bardziej skupiamy się na kontroli, na uderzeniach. On jednak próbował takich rzeczy, których my normalnie nie robimy – i fajnie, że to robił, bo musiałem się skupić na tym, musiałem na to uważać. I o dziwo się udało, więc spoko. Gdzieś tam cały czas z tyłu głowy to jiu-jitsu jest, więc jestem dobrej myśli.

Sesję treningową śledził trener Robert Jocz, dbając o to, aby jego podopieczny wyniósł z niej jak najwięcej.

– Bardzo produktywny trening, który się przyda w tych przygotowaniach – powiedział Jocz. – Mamy tutaj obraz tego, na czym stoimy.

Głos zabrał też Gerard Łabiński, przyznając, że Jan Błachowicz pozytywnie go zaskoczył.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Bardzo mocny – powiedział Gerard o polskim mistrzu. – Nie spodziewałem się, że zawodnik MMA będzie się tutaj tak ruszać. Naprawdę zajebista praca. Janek też ma inteligencję w walce, umie szybko reagować na nowe pozycje, które mu gdzieś tam zakładałem, więc jestem naprawdę dobrej myśli, jeśli chodzi o tę walkę z Gloverem.

– Troszeczkę się przygotowałem na te sparingi, żeby jak najbardziej pomóc, jak najlepiej imitować zachowania czy pracę Glovera w parterze. Janek bardzo dobrze reagował na wszystkie te ataki, więc myślę, że niczym nie zostanie zaskoczony w walce.
– Janek zaskoczył mnie taką konsekwentną, dobrą pracą w parterze, której się nie spodziewałem po zawodniku MMA, który jest wszechstronny, więc wiadomo, że parter teoretycznie nie powinien być na jakimś takim super poziomie, jeżeli chodzi o jiu-jitsu – a tutaj byłem naprawdę zaskoczony.

Cały materiał poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button