Trening MMAUFC

(VIDEO) „Dam Khabibowi wycisk” – Rockhold zdominowany zapaśniczo przez „cięższego od Paulo Costy” Khabiba?

W przestrzeni medialnej pojawiły się migawki z najnowszego sparingu zapaśniczego Luke’a Rockholda z niedbającym szczególnie o dietę Khabibem Nurmagomedovem…

Przygotowania do walki z Paulo Costą – przesuniętej kilka dni temu z lipcowej gali UFC 277 na sierpniową UFC 278 – były mistrz wagi średniej Strikeforce i UFC Luke Rockhold zamierza przeprowadzić nie tylko w RVCA Training Centre pod okiem Jasona Parillo, ale też w swoim mateczniku AKA, gdzie przebywa obecnie… Khabib Nurmagomedov.

I właśnie o zapaśniczych sparingach z emerytowanym już Dagestańczykiem powracający do akcji po 3-letniej przerwie Amerykanin opowiedział w najnowszym wywiadzie udzielonym The Schmo.

– Muszę wziąć się za zapasy, więc w tym tygodniu porobię też z Khabibem – powiedział Luke. – Może teraz być nawet cięższy niż Paulo Costa. Jest więc perfekcyjny, bo jeśli zapaśniczo dam radę z nim, to z Paulo będzie łatwizna.

– To będzie dobry tydzień. Dam Khabibowi wycisk. Jestem pewien, że jest podekscytowany, że będzie mógł porobić zapasy, gdy stał się takim dużym chłopakiem. Mężczyzną. Zawsze miałem po swojej stronie przewagę wagi, więc… To będzie dobry tydzień.

– Oplotę go całego… Prawdopodobnie spróbuje mnie przewrócić, spróbuje wykorzystać swoją nową siłę, ale wtedy go opleciemy, poskręcamy. Jak ośmiornica. Będzie wesoło. Szykuj się, Khabibie. Jestem w formie.

Jak dokładnie przebiegały zapaśnicze boje na matach AKA, nie wiadomo, ale… Poniższe 11-sekundowe migawki świadczyć mogą o tym, że Dagestański Orzeł tanio skóry nie sprzedał.

Oczywiście druga część powyższego nagrania, w której Khabib żartuje z Luke’a, ma już kilka lat – ale w pierwszej widzimy najnowsze kulanki.

Po wszystkim Nurmagomedov opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z Rockholdem.

– Zawsze dobrze spotkać kogoś, od kogo wiele się nauczyłem – napisał.

Khabib Nurmagomedov nigdy nie ukrywał, że gdy lata temu zawitał w progi American Kickboxing Academy, Luke Rockhold pokazał mu tajniki kontroli z góry, które później Dagestańczyk z wielkimi sukcesami stosował w oktagonie UFC.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button