UFC

(VIDEO) Co za obrotówka! Zastygł bez ruchu i zaczął mamrotać! Fiziev ustrzelił Riddella!

Fantastyczną obrotówką Rafael Fiziev zakończył stójkowe szachy na najwyższym poziomie z Bradem Riddellem.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas Rafael Fiziev (11-1) ustrzelił Brada Riddella (10-2).

Od początku walki obaj zawodnicy toczyli partię kickbokserskich szachów. Mnóstwo sugestywnych kiwek, zmyłek, prób wyprowadzenia się w pole. Riddell trafił dobrym kopnięciem na korpus, polując też na te niskie oraz potężne prawe, które starał sobie przygotować lewą.

Jednak Fiziev również zdzielił rywala dobrymi kopnięciami na korpus, polując też na kontry w postaci… Wysokich kopnięć. Kirgiz był odrobinę agresywniejszy, wywierając delikatną presję. Wydawało się, że jest w swoich poczynaniach spokojniejszy i efektywniejszy, ale w końcówce rundy zainkasował śliczną kombinację.

Riddell rozpoczął drugą rundę odrobinę lepiej. Trafił ciosami kończącymi kombinacje. Fiziev odgryzł się ślicznym łokciem, rozcinając rywalowi policzek. Nowozelandczyk prezentował się jednak lepiej w ostrych spięciach pięściarskich, kilka razy dosięgając Atamana. Ten wywierał co prawda presję, zmuszając Riddella do walki w bliskim sąsiedztwie ogrodzenia, ale nie wynikało z tego wiele.

Jednak w drugiej części drugiej rundy cały czas niezdradzający najmniejszego niepokoju Fiziev nabrał wiatru w żagle. Trafił mocnym prawym, trafił kilkoma middlekickami, wybronił się przed podejściem zapaśniczym Nowozelandczyka.

Riddell na początku trzeciej rundy przeniósł na chwilę walkę do parteru, ale nie będąc w stanie ułożyć rywala na plecach, pozwolił mu wstać.

W kickbokserskiej szermierce obaj zawodnicy mieli swoje momenty, ale to cały czas Fiziev był w swoich poczynaniach bardziej opanowany – nawet jeśli inkasował ciosy czy kopnięcia – podczas gdy Nowozelandczyk na niektóre akcje reagował bardzo nerwowo.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W decydującej akcji Riddell spróbował odejść do swojej prawej strony przy siatce, ale Fiziev wyprowadził prześliczną obrotówkę. Nowozelandczyk spodziewał się kopnięcia na korpus, a tymczasem oberwał czysto w głowę! Zatrzymał się na siatce, okrutnie naruszony, jakby nie wiedząc, gdzie się znajduje i co się dzieje. Zaczął mamrotać coś pod nosem! Fiziev ruszył na niego, Riddell przebudził się, szukając obalenia, ale sędzia przerwał zawody – wydaje się, że słusznie.

https://twitter.com/ChillemThreebo/status/1467361629138530304?s=20

Dla Rafaela Fizieva było to już piąte zwycięstwo z rzędu, który mocno zbliża się do walk ze ścisłą czołówką kategorii lekkiej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button