ONE FC

(VIDEO) Co za niedosyt! Debiut Roberto Soldicia w ONE Championship uznany za no-contest!

Wyjątkowo niefortunnie rozpoczął przygodę z ONE Championship były podwójny mistrz KSW Roberto Soldić – jego walka z Muradem Ramazanovem na Filipinach została uznana za nieodbytą!
Nie tak debiut w ONE Championship wyobrażał sobie Roberto Soldić (20-3)!

Stający po raz pierwszy do walki pod barwami azjatyckiego giganta chorwacki Robocop podczas gali ONE on Prime Video 5 w Manili dostał w pierwszej rundzie od Murada Ramazanova (11-0) srogie kolano w krocze, po którym kontynuować zawodów w stanie nie był.
Klasycznie ustawiony Murad rozpoczął od wewnętrznego lowkinga. Zewnętrznym odpowiedział Roberto. Kolejne niskie kopnięcia z obu stron. Dagestańczyk postraszył Chorwata kiwką zapaśniczą. Srogi wewnętrzny lowking Soldicia.

Ramzanov schodzi do nogi! Roberto początkowo świetnie się wybronił, ale Dagestańczyk zmienił technikę, kapitalnie podbierając nogę rywala i układając go na dole przy ogrodzeniu. Robocop nie dawał się jednak ustabilizować, powoli po siatce wracając z czasem na nogi. Ramazanov cały czas kontrolował go jednak w pasie przy ogrodzeniu. Kolano autorstwa Dagestańczyka! W krocze Chorwata! Jasny gwint! Soldić na deskach z grymasem bólu na twarzy, walka wstrzymana.

Chorwat próbował dojść do siebie, podczas gdy Ramazanov zaczynał się mocno niecierpliwić. Z twarzy Roberto nie schodził jednak wykrzywiający ją grymas bólu. Ostatecznie do walki nie powrócono. Została ona uznana za nieodbytą.

Pojedynek ten stanowić miał eliminator do walki o tytuł mistrzowski wagi półśredniej. Nie wiadomo, jak wobec takiego a nie innego rozstrzygnięcia – czy też jego braku – podejdą do tematu matchmakerzy azjatyckiego potentata.Nie można natomiast wykluczyć, że dojdzie do rewanżu, co wydawałoby się w takiej sytuacji naturalne. Pytanie natomiast, jakich konkretnie obrażeń doznał Robocop? Kiedy będzie w stanie powrócić do akcji? Tego póki co nie wiadomo.

Wątpliwości co do przyszłości obu zawodników nie ma natomiast menadżer Dagestańczyka, który szybko zabrał głos w mediach społecznościowych.
– Niby taki mistrz na wysokim poziomie, a twoja mowa ciała mówiła coś innego – napisał Ali Abdelaziz. – W rewanżu Murad go zdominuje.

Pojedynek z Muradem Ramazanovem był dla Chorwata pierwszym po rocznej przerwie. W grudniu zeszłego roku w ostatniej walce pod sztandarem KSW Robocop brutalnie znokautował Mameda Khalidova, rozsiadając się na mistrzowskim tronie wagi średniej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button