UFC

(VIDEO) Co za charakter! Skończył ze zmasakrowaną nogą, ale walkę wygrał! Muhammad Mokaev nadal niepokonany!

Muhammad Mokaev w trzeciej rundzie walki z Jafelem Filho został złapany w nieprawdopodobnie ciasną balachę na kolano – ale nie odklepał!
W starciu otwierającym kartę wstępną gali UFC 286 w Londynie Muhammad Mokaev (9-0) po dramatycznych chwilach w trzeciej rundzie ostatecznie skończył debiutującego w oktagonie amerykańskiego giganta Jafela Filho (14-2).
Początek walki należał do skuteczniejszego w stójce – z uwagi na kopnięcia – Mokaeva. W kotle zapaśniczym zainicjowanym przez Dagestańczyka Brazylijczyk poszukał gilotyny, ale Mokaev spokojnie się wydostał i z czasem zaszedł rywalowi za plecy, zapinając trójkąt na jego brzuchu.

Filho z czasem doprowadził do kotła, odzyskując gardę. Już do końca pierwszej rundy walka toczyła się w parterze, gdzie Mokaev powstrzymywał ofensywne zapędy rywala, tu i ówdzie częstując go uderzeniem z góry.

Niespiesznie rozpoczęła się runda druga. Przestrzelone ciosy z obu stron, niewielka aktywność. To jednak agresywniejszy i nieco aktywniejszy Filho był odrobinę skuteczniejszy. Na półtorej minuty przed końcem Mokaev spróbował obalenia, ale Filho wybronił się. Kilkanaście sekund później Dagestańczyk sfinalizował jednak obalenie, trafiając do gardy rywala. Z góry trafił kilkoma uderzeniami. Podobnymi z pleców odpowiedział Mokaev.

W ostatniej rundzie Dagestańczyk od razu poszedł w zapasy. Zanotował kilka ślicznych obaleń, ale w pewnym momencie Filho świetnie wybrał mu nogę, atakując balachą na kolano. Było piekielnie ciasno, wydawało się, że Mokaev musi odklepać – ale Dagestańczyk pokazał nieprawdopodobny charakter i nie klepnął!Gdy sobie tylko znanym sposobem wykaraskał się z balachy, Mokaev przewrócił wyczerpanego już Filho i zaszedł mu za plecy. Tam zaczął pracować nad duszeniem i w końcu złapał tak ciasno, że zrezygnowany już na tym etapie walki Brazylijczyk poddał zawody.

Muhammad Mokaev wyśrubował tym samym swój bilans w wadze muszej UFC do 4-0 z trzema zwycięstwami przez poddania.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button