(VIDEO) Bajeczny obrotowy łokieć! Patryk Likus znokautował Piotra Olszynkę!

Patryk Likus popisał się spektakularnym nokautem na Piotrze Olszynce podczas gali KSW 65.
Patryk Likus (2-0) nieprawdopodobnym obrotowym łokciem w ostatniej sekundzie drugiej rundy znokautował Piotra Olszynkę (6-8-1) podczas gali KSW 65 w Gliwicach.

Od początku walki zawodnicy wdali się w szermierkę na pięści i kopnięcia. Likus starał się wykorzystywać przewagę zasięgu, trzymając rywala na dystans prostymi i różnorodnymi kopnięciami, podczas gdy Olszynka polował na ostre szarże, w których rozpuszczał kombinacje.
Patryk dobrze pracował na nogach, nie dając się zamykać na ogrodzeniu. Poszukał frontali, brazylijskiego kopnięcia. Trafił kombinacją. Spróbował obrotówki, ale garda Piotra była na posterunku. Olszynka miał problemy z przedarciem się przez zasięg młodziana. Jedynie niskie kopnięcia przynosił mu pewne sukcesy. Likus był niebywale kreatywny – atakował kopnięciami na głowę po kiwce, obrotowymi backfistami, frontalami.

W końcówce obaj zawodnicy wdali się w kilka wymian – i obaj zanotowali kilka dobrych uderzeń.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Likus

Drugą odsłonę Patryk rozpoczął od długich kombinacji bokserskich zakończonych kopnięciami na głowę – Piotr pozostał jednak czujny. Ba! W ostrej wymianie grzmotnął rywala dobrym sierpem, choć Likusowi oddać trzeba, że nieźle kręcił się z ciosami, amortyzując je.

Walka była wyrównana. Olszynka nieco podkręcił tempo, podczas gdy Likus nieco zwolnił. Cały czas polował jednak na kontry, frontale czy kopnięcia na kolano. W półdystansie Olszynka radził sobie jednak coraz lepiej – mocny sierp wylądował na głowie młodziana.Olszynka poszukał obalenia, ale Likus wybronił się. Piotr przez kilkadziesiąt dobrych sekund kontrolował i obijał Patryka krótkimi kolanami i stompami na ogrodzeniu. Likus próbował odpowiadać uderzeniami barkiem oraz kolanami. Na minutę przed końcem rundy Likus w końcu rozerwał klincz.

W stójce podkręcił tempo, ale Olszynka wybronił się przed jego kreatywnymi technikami – między innymi obrotowym łokciem czy obrotówką na korpus – a sam trafił kilkoma sierpami.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Patryk nigdzie się jednak nie wybierał, nadal polując na mniej lub bardziej ekwilibrystyczne skończenie. W ostatnich sekundach drugiej rundy Olszynka ruszył ostro na młodziana, co okazało się błędem okrutnym, niebu obrzydłym. Patryk Likus na wstecznym ściął bowiem agresora spektakularnym obrotowym łokciem! Wszystko w ostatniej sekundzie drugiej odsłony!
19-latek obronił tym samym nieskazitelny bilans, odnosząc drugie z rzędu zwycięstwo pod sztandarem polskiego giganta.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

KSW 65: Khalidov vs. Soldić – wyniki, relacja i punktacja na żywo od 19:00

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply