UFC

(VIDEO) Absolutne szaleństwo! Sforsowali ochronę i wpadli do oktagonu! Jest nagranie z reakcji narożnika Alexa Pereiry na nokaut na Israelu Adesanyi!

Glover Teixeira wpadł w prawdziwą euforię, gdy Alex Pereira odwrócił losy walki z Israelem Adesanyą, nokautując Nigeryjczyka.
Po czterech rundach bojów z Israelem Adesanyą w starciu wieńczącym galę UFC 281 w Madison Square Garden Alex Pereira przegrywał na kartach sędziowskich. Wszyscy punktowi zgodnie przyznali Nigeryjczykowi rundy pierwszą, trzecią i czwartą, a Brazylijczykowi drugą.

Narożnik Poatana, uzbrojony między innymi w byłego mistrza wagi półciężkiej Glovera Teixeirę, zdawał sobie z tego doskonale sprawę, przed piątą rundą motywując Alexa Pereirę do postawienia wszystkiego na jedną kartę.
– Masz jedną rundę, aby zostać mistrzem świata – krzyczeli do swojego zawodnika w przerwie przed ostatnią odsłoną walki Glover Teixeira, Plinio Cruz oraz Fernely Feliz. – Masz pięć minut. Musisz go dopaść! Musisz do niego podejść i go znokautować! Musisz go znokautować!

– Trzymaj cały czas gardę wysoko! Czuje twoje uderzenia! Masz jedną rundę! Aktywna obrona i kombinacje! Kombinacje! Dwa, trzy uderzenia! Jeden-dwa, jeden-dwa! Oddychaj. Zostaniesz teraz mistrzem świata! Ta runda należy do ciebie! Twoja runda! Jedziesz!

I rzeczywiście – podkręciwszy mocno tempo, Alex Pereira okrutnie naruszył Nigeryjczyka, zasypując go następnie kanonadą uderzeń na ogrodzeniu. Adesanya próbował balansować, próbował uciekać, próbował kleić się w klinczu, ale zdało się to na nic, bo rzeźniczo nastawiony Brazylijczyk rozpuścił ostre uderzenia, zmuszając w końcu sędziego do przerwania zawodów.Jak na ostatnie kilkadziesiąt sekund walki reagował narożnik Poatana? Żywiołowo. Niezwykle żywiołowo! Gdy sędzia przerwał walkę, ekipa Pereiry, z Teixeirą na czele, niewiele robiąc sobie z próbujących powstrzymać ich oficjeli, wtargnęła do oktagonu, aby celebrować zwycięstwo. Całe nagranie poniżej.

Zwycięstwo Alexa Pereiry było jedynym, jakie odniosła w Nowym Jorku ekipa Glovera Teixeiry. Wcześniej Wellington Turman przegrał na punkty z Andre Petroskim, a Dominick Reyes padł pod ciosami Ryana Spanna.
Teraz treningi w Teixeira MMA Fitness zostaną całkowicie podporządkowane Gloverowi Teixeirze. Za niespełna miesiąc w ramach gali UFC 282 w Las Vegas Brazylijczyk stanie bowiem do rewanżowego starcia z Jirim Prochazką.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Prochazkę bym zobaczył z… Pereirą w półciężkiej. Powiedzmy sobie szcerze, Brazylijczyk to zawodnik skrojony pod walkę mistrzowską/imi z Adesanyą, wielkiej przyszłości w średniej dla niego nie widzę, jest fura zawodników, która go przeleży i spacyfikuje jak choćby tytanowy Vettori, który by tylko się śmiał bo bombach Pereiry. Ale taka wojna na wyniszczenie z Prochazką, to byłoby dobre.

Dodaj komentarz

Back to top button