Contender SeriesUFC

(VIDEO) 17-latek najmłodszym zawodnikiem UFC w historii, zapowiada marsz po pas! Mistrz reaguje: „Wyhamowałbym jednak z gadkami o Chito, Yanie”

Zwyciężając podczas gali Contender Series, Raul Rosas Jr. został najmłodszym zawodnikiem w historii UFC.

Wtorkowa gala Contender Series, która odbyła się w Las Vegas, kręciła się wokół 17-latka o prezencji człeka niejeden już bój toczącego – Raula Rosasa Jr. (6-0). Młodziutki Meksykanin skrzyżował w UFC APEX rękawice z Mando Gutierrezem (7-2) – i niemałym względem siebie oczekiwaniom w pełni sprostał.

Co prawda w oktagonie Rosas Jr. zmuszony był stawić czoła pewnym przeciwnościom – w pewnym momencie ratował się przed gilotyną, w innym miał krajana za swoimi plecami – ale zaprezentował świetny grappling, agresję i mocną kondycję, nie stroniąc też od efektownych i kreatywnych akcji stójkowych oraz zapaśniczych.

https://twitter.com/FTBeard7/status/1572400039653437443?s=20&t=diaXML18YdcQPVAq6mmdqw

Ostatecznie młodzian wygrał pojedynek jednogłośną decyzją sędziowską w stosunku 3 x 30-27, zapewniając sobie kontrakt z UFC. Sternik organizacji Dana White nie ukrywał zachwytu nad Meksykaninem, określając go mianem wyjątkowego.

Walczący w kategorii koguciej Raul Rosas Jr. po wszystkim zapowiedział marsz po tron, nie mając też wątpliwości, że zostanie najmłodszym mistrzem w historii UFC, detronizując tym samym Jona Jonesa.

– Od zawsze wiedziałem, że tak będzie, więc nikt nie powinien być zaskoczony – stwierdził. – Jestem tutaj nowym królem, więc teraz idę po pas.

Występ młodziana i jego zuchwałe zapowiedzi nie uszły uwadze mistrza 135 funtów Aljamaina Sterling.

– Gratulacje dla Rosy Jr.! – napisał na Twitterze Funk Master. – Wyhamowałbym jednak z gadkami o Chito, Yanie i mistrzu UFC. Lepiej i rozsądniej być może byłoby zorganizować sobie srogich sparingpartnerów, którzy cię pokierują i od których się czegoś nauczysz. Ale każdy robi po swojemu. Dobra bitka! BJJ może być miłe, gdy obaj zawodnicy rozumieją, o co w tym chodzi.

Z drugiej zaś strony Sterling przyznał, że będzie w szoku, jeśli Rosas Jr. przed 25. rokiem życia nie będzie mistrzem UFC.

Poza Meksykaninem kontrakt z UFC otrzymali też pozostali zwycięzcy wtorkowych walk – Brunno Ferreira (9-0), Austen Lane (12-3), Nurullo Aliev (7-0) oraz Jafel Filho (14-2). Poniżej wszystkie skończenia. Każdy z nich wygrał swoją walkę przed czasem – poniżej wszystkie skończenia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button