Rosyjskie MMAUFC

Utknął w Rosji? Paszport Khamzata Chimaeva zarekwirowany w Petersburgu w związku z mobilizacją!

Wedle nieoficjalnych doniesień, uznawany za jedną z największych gwiazd UFC Khamzat Chimaev może mieć poważny problemy z opuszczeniem terytorium Federacji Rosyjskiej.
Wygląda na to, że Khamzat Chimaev utknął w Rosji na dłużej. Na to przynajmniej wskazują najnowsze doniesienia brazylijskiego portalu Combate.com.

W Petersburgu zmierzającemu do Czeczenii Wilkowi skonfiskowano bowiem paszport, aby nie mógł opuścić Rosji. Wszystko z uwagi na toczącą się wojnę z Ukrainę i niedawną decyzję prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina o zmobilizowaniu dodatkowych 300 tys. rezerwistów.
Wedle doniesień portalu, menadżer Chimaeva stara o interwencję ze strony władz szwedzkich – zawodnik posiada też szwedzki paszport – aby mógł on powrócić do Sztokholmu, gdzie mieszka i trenuje.

Sytuacja ta może wydawać się o tyle zaskakująca, że Khamzat Chimaev to protegowany przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa. Co ciekawe, ten ostatni stwierdził niedawno – w odniesieniu do ogłoszonej przez Władimira Putina mobilizacji – że Czeczenia wysłała już na wojnę wystarczającą liczbę żołnierzy.

Rozpędzony serią sześciu zwycięstw w UFC i niepokonany w zawodowej karierze Czeczen był ostatnio widziany w akcji miesiąc temu, ekspresowo poddając Kevina Hollanda. Powróciwszy do Szwecji, później wyleciał do Czeczenii, aby odwiedzić rodzinę.Nie wiadomo póki co, kiedy Wilk powróci do oktagonu UFC. Pierwotnie plany zakładały, że stanie się to jeszcze w tym roku, ale utrata paszportu może je pokrzyżować. Czeczen celował w starcie z Colbym Covingtonem.

Aktualizacja – dziennikarz Brett Okamoto skontaktował się z menedżerem zawodnika Majdim Shammasem.
– Rozmawiałem właśnie z menadżerem Khamzata Chimaeva, który powiedział mi, że doniesienia o tym, że Khamzat utknął w Rosji z zabranym paszportem, nie są prawdziwe. Khamzat jest w Rosji, ale wedle Shammasa „nie ma problemów” z żadnymi restrykcjami dotyczącymi podróżowania.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

  1. Jak dla mnie to powinni go w******ić z UFC. Tak to tylko MMA, sport, biznes, nie polityka. Ale są jakieś granice ludzkiej przyzwoitości…

    Jego czeczeński pan apeluje do Putina o zrzucenie bomby atomowej na Ukrainie. A tymczasem w UFC głaszczą te kadyrowską pałę jak pieska i promują.
    No ludzie.

Dodaj komentarz

Back to top button