Usunięty z rankingu Leon Edwards chce walki z Khamzatem Chimaevem – Czeczen akceptuje

Mocno od kilku miesięcy wybrzydzający na proponowane mu walki Leon Edwards kompletnie zmienił swoje podejście, gdy usunięto go z rankingu UFC.

Sklasyfikowany dotychczas na 3. miejscu w rankingu kategorii półśredniej Leon Edwards został w czwartek z tegoż rankingu… usunięty! Wszystko z uwagi na brak aktywności i odrzucanie kolejnych propozycji walk.

Pierwotnie Rocky miał w marcu skrzyżować rękawice z Tyronem Woodleyem, ale pandemia koronawirusa przekreśliła pojedynek. Organizatorzy próbowali jeszcze w ostatniej chwili ściągnąć go do Stanów Zjednoczonych, ale brytyjski Jamajczyk odmówił.

Jak natomiast doniósł dziennikarz Ariel Helwani, później Leonowi Edwardsowi zaproponowano w lipcu mistrzowską walkę z Kamaru Usmanem w zastępstwie za Gilberta Burnsa, ale Jamajczyk nie zdecydował się wziąć jej bez pełnego obozu przygotowawczego. Następnie pojawiły się też oferty walk z Colbym Covingtonem, Geoffem Nealem i Khamzatem Chimaevem, ale Rocky wszystkie odrzucił.
Rozpędzony serią ośmiu zwycięstw Leon Edwards nie był widziany w akcji od lipca ubiegłego roku, gdy wypunktował Rafaela dos Anjosa.

Na tym jednak historia ta się nie kończy. Późnym czwartkowym wieczorem Rocky zabrał bowiem głos na Twitterze, kompletnie zmieniając swoje nastawienie…

– Nadal jestem w rankingu – napisał. – Jebać tę całą nieaktywność. Nie biłem się tylko dlatego, że ci wszyscy tzw. czołowi goście odrzucali ze mną walki.

– Khamzat chce więc walczyć?Wygląda zatem na to, iż taktyka UFC podziałała. Robiący furorę w organizacji Khamzat Chimaev jest bowiem szykowany do walki wieczoru zaplanowanej na 19 grudnia gali UFC Fight Night w Las Vegas. Gotowość do pójścia z nim w oktagonowe tany wyraził co prawda kilka tygodni temu Neil Magny, ale wedle doniesień Ariela Helwaniego, matchmakerom UFC takie zestawienie niezbyt się podoba.

Wejście do gry Leona Edwards może jednak oznaczać, że poszukiwania rywala dla czeczeńskiego Wilka właśnie się zakończyły… Szczególnie, że rozpędzony trzema dominującymi zwycięstwami Chimaev błyskawicznie zaproszenie w oktagonowe tany zaakceptował.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply