UFC

Umar Nurmagomedov dostał ofertę walki z Merabem Dvalishvilim! Gruzin potwierdził i wyjaśnił, dlaczego do walki jednak nie dojdzie!

Wygląda na to, że matchmakerzy UFC są zainteresowani zestawieniem czarnej papachy Meraba Dvalishviego z białą papachą Umara Nurmagomedova.
Niepokonany w zawodowej karierze Umar Nurmagomedov już od jakiegoś czasu nie ukrywa zainteresowania konfrontacją z Merabem Dvalishvilim. Po niedawnej wiktorii Gruzina z Petrem Yanem stwierdził, że pojedynek białej papachy z czarną byłby bardzo ciekawy.

W poniedziałek Dagestańczyk poinformował natomiast za pośrednictwem mediów społecznościowych, że matchmakerom UFC jego zestawienie z Maszyną również przypadło do gustu.

– UFC i Dana White zaproponowali mi walkę wieczoru z Merabem na 13 maja – napisał Umar na Twitterze. – Ma jednak kontuzję. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia, ale czekam, aby spotkać się z nim w oktagonie w czerwcu lub lipcu.
I rzeczywiście – dziennikarz Giorgi Kokiashvili potwierdził u samego Meraba Dvalishviliego, że Dagestańczyk z rzeczywistością się nie rozmija.

– Naprawdę dostałem propozycję tej walki z Umarem – przyznał Gruzin. – Oczywiście ją zaakceptowałem, pomimo że nie zasłużył na walkę ze mną. Jednak zespół medyczny powiedział „nie”, bo mam kontuzję.

Dziennikarz Aaron Bronsteter potwierdził u obu menadżerów, że Dana White i spółka chcieli zestawić obu zawodników w walce wieczoru majowej gali UFC Fight Night.

– Merab dopiero co walczył i walczył z kontuzją – powiedział menadżer Gruzina Oren Hodak. – Tak czy inaczej, do czasu aż 6 maja odbędzie się walka mistrzowska, nie ma tematu.– Meraba interesuje ta kanapka zaproponowana przez Sandhagena, która jest też znacznie bardziej wartościowym posiłkiem w porównaniu do tego, co ma do zaoferowania gość, który nawet nie jest w Top 10.

Sztab Dagestańczyka poinformował natomiast, że matchmakerzy UFC chcą zestawić obu zawodników w późniejszym terminie – w czerwcu lub w lipcu.

Wydaje się jednak, że – jak wspomniał menadżer Gruzina – o wszystkim przesądzi wynik majowej konfrontacji na szczycie wagi koguciej pomiędzy Aljamainem Sterlingiem i Henrym Cejudo. Ewentualna wiktoria tego ostatniego najprawdopodobniej otworzy drzwi do titleshota gruzińskiej Maszynie. Ten bowiem od dawna zarzeka się, że z Funk Masterem walczyć o pas nie będzie.
Sklasyfikowany na 1. miejscu w rankingu Merab Dvalishvili wygrał dziewięć kolejnych walk, w pokonanym polu zostawiając między innymi wspomnianego Petra Yana czy Jose Aldo.

Bilans Umara Nurmagomedova w oktagonie amerykańskiego giganta wynosi 4-0. Trzy z tych walk rozstrzygnął przed czasem. Ostatnio był widziany w akcji w styczniu, nokautując Raoniego Barcelosa.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button