Ujawniono wysokość miesięcznych stypendiów dla zawodników PFL za odwołany sezon

Na światło dzienne wyszły nowe informacje dotyczące odwołanego sezonu Professional Fighters League, w tym wysokość miesięcznego stypendium dla zawodników.

W poniedziałek organizacja Professional Fighters League obwieściła, że z powodu paraliżu, do jakiego doprowadziła pandemia koronawirusa, zmuszona jest odwołać cały tegoroczny sezon rozgrywek.

Poinformowano również, że zawodnicy związany z PFL kontraktami, będą otrzymywać comiesięczne stypendia, nie ujawniając jednak jego wysokości.

Kwotę tę ujawnił jednak właśnie nieoficjalnie dziennikarz Brett Okamoto – otóż, wedle jego doniesień, miesięcznie zawodnicy będą otrzymywać 1 tys. dolarów, co w przypadku Marcina Helda, który niedawno podpisał kontrakt z amerykańską organizacją, oznacza około 4,2 tys. PLN na miesiąc.
Głównodowodzący PFL Peter Murray udzielił też wywiadów portalom ESPN.com oraz Fansided.com. Dowiadujemy się z nich, że w tym roku PFL prawdopodobnie nie zorganizuje żadnej gali, choć „niczego wykluczyć nie można”. Murray zapewnił jednak, że na brak programów poświęconych PFL na ESPN fani nie będą mogli narzekać.

Zapytany z kolei, czy wobec tak długiej przerwy – nowy sezon rozpocznie się wczesną wiosną przyszłego roku – bierze pod uwagę zezwolenie zawodnikom na występy pod innym sztandarem, stwierdził dyplomatycznie, że organizacja cały czas pozostaje w kontakcie z fighterami, w odrobinę zawoalowany sposób dając jednak do zrozumienia, że plan działania został już ustalony. Obejmuje on miesięczne stypendia.
Murray poinformował także o tym, iż organizacja zmuszona była rozstać się – tj. rozwiązać kontrakty – z około 1/3 swojego rosteru. Z kolei portal MMA Brasil doniósł nieoficjalnie, że nie chodzi o 1/3 składu zawodniczego, ale o „większość” – głównie mniej znanych zawodników.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Mam ochotę, aby rozdziewiczyć kogoś z Polski” – Jon Jones chce Jana Błachowicza

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply